TVN24 | Świat

Szef MSZ Ukrainy adoptował szczeniaka. Apeluje o udzielanie pomocy bezpańskim zwierzętom

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Minister Kułeba zaadoptował szczeniaka z Mariupola
Minister Kułeba zaadoptował szczeniaka z MariupolaInstagram/dmytro_kuleba
wideo 2/2
Instagram/dmytro_kulebaMinister Kułeba zaadoptował szczeniaka z Mariupola

Szef ukraińskiej dyplomacji pochwalił się w mediach społecznościowych, że zaadoptował szczeniaka urodzonego w oblężonym przez Rosjan Mariupolu. "Przygarnijcie zwierzęta, które zostały same" - zachęca Dmytro Kułeba.

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba zaadoptował szczeniaka urodzonego w oblężonym przez siły rosyjskie Mariupolu, o czym szef resortu poinformował w środę w nocy w mediach społecznościowych. Piesek wabi się Marik.

"Poznajcie Marika. Wywieziono go wraz z innymi pieskami z Mariupola, gdzie zaginęły osoby opiekujące się matką szczeniąt" - napisał Kułeba na Instagramie. Minister dodał, że nie mógł powstrzymać się od podarowania Marikowi "szansy na szczęśliwe, psie życie".

Minister Kułeba zaadoptował szczeniaka z MariupolaInstagram/dmytro_kuleba

Kułeba: wojna wywołuje cierpienie nie tylko ludzi

W domu ministra szczeniak dołączył do dwóch innych psów, Gustawa i Bendżiego, które, jak napisał Kułeba, "zyskały nowego przyjaciela".

"Wojna wywołuje cierpienie nie tylko ludzi, ale także zwierząt. A ludzkość powinna zatroszczyć się zarówno o tych pierwszych, jak i o drugich. Przygarnijcie zwierzęta, które zostały same" - zachęca szef ukraińskiej dyplomacji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/dmytro_kuleba

Tagi:
Raporty: