Świat

"Tusk wyposaży okręty podwodne w moskitiery"

Świat

wrzuta.pl (fot. PAP)"Tusk wynegocjował moskitiery dla okrętów"

Polski premier obiektem drwin amerykańskiej stacji - donosi "Newsweek". Prowadząca kultowy program stacji NBC "Saturday Night Live!" kpiła z uzyskanej przez Donalda Tuska obietnicy modernizacji naszej armii. A ponad 3 mln widzów przed telewizorami śmiało się z planów... wyposażenia naszych okrętów w nowe moskitiery.

- Donald Tusk podczas spotkania z Bushem dyskutował nad modernizacją polskich sił zbrojnych. Przede wszystkim chodziło o unowocześnienie drzwi z siatką przeciw komarom na polskich okrętach podwodnych - parodiowała cel wizyty szefa polskiego rządu prowadząca sobotni program Amy Poehler. Obiektem żartów stało się samo nazwisko premiera. Wymawiała je jako "task", co po angielsku oznacza "zadanie". Widownia w studiu reagowała na informacje o polskim sukcesie gromkim śmiechem.

"Saturday Night Live!" to jedna z wizytówek NBC. Program nadawany jest już od 33 lat, co jest rekordem w amerykańskiej telewizji. Zawsze na żywo ze studia w NBC. Przed telewizory ściąga ponad 3,5 mln telewidzów i - jak wynika z badań - dla wielu z nich jest podstawowym źródłem informacji i opinii. Według wielu komentatorów udział właśnie w tym programie pozwolił Hillary Clinton na sukces w prawyborach w Teksasie i w Ohio.

Źródło: newsweek.com

Źródło zdjęcia głównego: wrzuta.pl (fot. PAP)