Trzęsienie ziemi w Turcji. Telewizyjna relacja przerwana przez wstrząsy wtórne. Nagranie

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters

W trakcie telewizyjnej transmisji z dotkniętej poniedziałkowym trzęsieniem ziemi Malatyi w Turcji, miasto nawiedziły dwa kolejne wstrząsy wtórne. Relację dziennikarza stacji ANews przerwał huk, po którym ulice pochłonęły kłęby pyłu.

Reporter stacji Ahaber/ANews relacjonował sytuację z tureckiego miasta Malatya, które w poniedziałek dotknęło trzęsienie ziemi. W trakcie transmisji na żywo nastąpiły dwa wstrząsy wtórne. Na nagraniu, które udostępniła agencja Reutera, słychać huk, który przerywa wypowiedź dziennikarza. Zaraz po nim ulice przesłoniły kłęby pyłu.

- Gdy zmierzaliśmy w kierunku gruzowiska, by [relacjonować - red.] akcję ratunkową, nastąpiły dwa wstrząsy wtórne, którym towarzyszył głośny hałas - mówił dziennikarz, wskazując na gruzy budynku, który runął w wyniku wstrząsów.

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi oraz wstrząsów wtórnych, które nawiedziły w poniedziałek południową Turcję, wzrosła do co najmniej 1014. Zniszczone zostały 2824 budynki - przekazał szef tureckiej agencji zarządzania sytuacjami kryzysowymi Yunus Sezer. Prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że była to największa katastrofa w kraju od 1939 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości