TVN24 | Świat

Moderna: nasza szczepionka w większości skuteczna u dzieci w wieku 6-11 lat

TVN24 | Świat

Autor:
mjz\mtom
Źródło:
Reuters

Moderna poinformowała, że jej szczepionka przeciw COVID-19 wywołała silną odpowiedź immunologiczną i była ogólnie dobrze tolerowana u dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Firma planuje wkrótce przekazać dane organom regulacyjnym. We wtorek Amerykańska Agencja Żywności i Leków ma zadecydować o dopuszczenu dla dzieci w wieku 5-11 lat szczepionki innej firmy, Pfizera.

Moderna przekazała, że efekty podania jej dwudawkowej szczepionki dla dzieci w wieku 6-11 lat były porównywalne z tym, co wcześniej zaobserwowano w badaniach klinicznych z udziałem młodzieży i dorosłych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Koncern poinformował także, że większość niepożądanych objawów w badaniu, w którym wzięło udział 4753 uczestników, miała charakter łagodny lub umiarkowany. Najczęstszymi obajwami tego typu były zmęczenie, ból głowy, gorączka i ból w miejscu wstrzyknięcia.

Szczepionki zastosowane w badaniu miały dawki 50 mikrogramów, co stanowi połowę mocy stosowanej w podstawowej serii szczepionek dla dorosłych.

Szczepionka Pfizera dla dzieci w wieku 5-11 lat

Wcześniej Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała analizę badań nad szczepionkami przeciw COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech dla dzieci w wieku 5-11 lat. Jak poinformowano, preparaty wykazują dużą skuteczność w zapobieganiu objawowym infekcjom u dzieci i nie spowodowały żadnych nieoczekiwanych problemów. Eksperci FDA we wtorek mają podjąć decyzję o zatwierdzeniu szczepionki.

Koronawirus na świecie

Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskim
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskimTVN24
wideo 2/20

Autor:mjz\mtom

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości