Rosyjska "Lady Di", wnuczka miliardera. Zginęła w wypadku

Rosyjska "Lady Di" zginęła w wypadku
Rosyjska "Lady Di" zginęła w wypadku
Instagram / Ladidi
Instagram / LadidiRosjanka chwaliła się swoim życiem w mediach społecznościowych

W wypadku samochodowym w Szwajcarii zginęła wnuczka rosyjskiego miliardera Płatona Lebiediewa, bliskiego współpracownika Michaiła Chodorkowskiego. 19-latka spadła ze skarpy do jeziora.

19-letnia Diana Lebiediewa zginęła, kiedy luksusowe BMW, którym podróżowała, wpadło w poślizg i spadło z mostu wprost do jeziora w rejonie wsi Castagnola w południowej Szwajcarii. Do wypadku doszło w czwartek nad ranem.

Rosyjska ambasada w Szwajcarii potwierdziła, że Lebiediewa była jedną z dwóch ofiar, które zginęły w tym wypadku. Tragicznie zmarł także 23-letni Azer Jagubow, syn biznesmena z Azerbejdżanu i bratanek wysokiego rangą rosyjskiego urzędnika. To najprawdopodobniej on prowadził samochód w chwili wypadku.

Rosyjskie media podały, że oboje mieszkali na stałe w Szwajcarii. Lebiediewa miała studiować na uniwersytecie w St. Gallen.

Jacket from @mlleepaulette black dress from @dolcegabbana #photoshoot

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Diana L (@ladydd11) 16 Lis, 2016 o 3:15 PST

Wyścig ulicami wioski?

Szwajcarska policja wydobyła auto z dna jeziora krótko po wypadku. W środku były dwie osoby, których nie udało się uratować.

Policja nie komentuje przyczyn wypadku, ale zdjęcia sugerują, że samochód wypadł z trasy na ostrym zakręcie, przebił metalowe barierki na moście i wpadł wprost do jeziora.

Niepotwierdzone doniesienia sugerują, że para mogła brać udział w nielegalnym wyścigu.Rosyjska ambasada poinformowała, że pracuje nad tym, by ciała obu ofiar wróciły do Rosji "tak szybko jak to możliwe".

#evsakowedding

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Diana L (@ladydd11) 23 Wrz, 2016 o 1:45 PDT

"Lady Di" z Moskwy

Lebiediewa była nazywana przez przyjaciół "Lady Di", prowadziła profil na Instagramie pod tą samą nazwą. Należała do grona tzw. złotej rosyjskiej młodzieży, czyli dzieci miliarderów i pupilków władzy, które chwalą się swoim luksusowym życiem w mediach społecznościowych.

Płaton LebiediewWikipedia-CC-BY-3.0 | khodorkovsky.ru

Pokazywała wystawne wyjścia ze znajomymi, stylizacje w drogich sukienkach od światowych projektantów. Jej profil obserwuje ponad 15 tys. użytkowników tego serwisu.

Diana Lebiediewa to wnuczka miliardera Płatona Lebiediewa, w latach. 90. szefa Grupy Menatep i wspólnika Michaiła Chodorkowskiego.

Lebiediew został oskarżony o oszustwa podatkowe, pranie brudnych pieniędzy i przywłaszczenie sobie majątku państwowego, a następnie skazany w dwóch procesach. Przebywał w więzieniu w latach 2003-2014.

W 2011 roku Amnesty International nadała jemu i Chodorkowskiemu tytuł więźnia sumienia i wezwała do uwolnienia. Sąd Najwyższy zredukował jego wyrok i Lebiediew wyszedł na wolność w 2014 roku.

Autor: pk/adso / Źródło: Telegraph

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/ladydd11

Pozostałe wiadomości