Doradca mera Mariupola: Ukraińska bojowa szarańcza zaatakowała Primorsko-Achtarsk. Natura mści się za Mariupol

Źródło:
tvn24.pl

Szarańcza zaatakowała Primorsko-Achtarsk w rosyjskim Kraju Krasnodarskim nad Morzem Azowskim - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych doradca mera Mariupola. "Natura mści się za Mariupol" - napisał Petro Andriuszczenko na Telegramie. Jak dodał, to z tego miasta startowały samoloty, które zrzucały bomby na Mariupol.

Doradca lojalnego wobec władz w Kijowie mera Mariupola Petro Andriuszczenko opublikował w internecie nagranie, na którym - jak napisał - widać rój szarańczy nad uprawami w okolicach Primorsko-Achtarska w rosyjskim Kraju Krasnodarskim przy granicy z Ukrainą.

"Ukraińska szarańcza bojowa zaatakowała Primorsko-Achtarsk" - skomentował to nagranie Andriuszczenko, dodając, że z tego miasta nad Morzem Azowskim każdego dnia startują samoloty, które później bombardują Ukrainę. "To stąd wystartowały samoloty, które zrzuciły bomby na nasz Teatr Dramatyczny oraz szpital położniczy" - sprecyzował.

Jak dodał Andriuszczenko, "teraz to przeklęte miasto jest atakowane przez ukraińską szarańczę". "Nie mogą nic z tym zrobić. Natura mści się za Mariupol" - napisał.

Szarańcza nad południową Rosją

Administracja regionalna twierdzi, że walka z szarańczą jest utrudniona, ponieważ rozprzestrzenianiu się owadów sprzyja panująca susza i wysychanie rzek - napisał rosyjskojęzyczny portal Podjom, informując o pladze dotykającej południowe regiony Rosji.

Autorka/Autor:js, ft //now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Tagi:
Raporty: