Kolejne aresztowanie w rosyjskim resorcie obrony. Powodem korupcja

Źródło:
PAP

Wysoki rangą przedstawiciel rosyjskiego resortu obrony Jurij Kuzniecow został aresztowany za korupcję - podał rosyjski Komitet Śledczy. To już drugi urzędnik tego ministerstwa zatrzymany pod takim zarzutem.

Według śledczych 55-letni Jurij Kuzniecow otrzymał łapówkę za sprzyjanie konkretnym firmom, gdy kierował jednym z departamentów rosyjskiego sztabu generalnego od 2021 do 2023 roku. Podczas rewizji w jego domu skonfiskowano ponad 100 milionów rubli (ponad milion euro), kawałki złota i luksusowe zegarki - podał Komitet Śledczy w komunikacie.

Kolejne aresztowanie za korupcję

Aresztowanie Kuzniecowa, do którego doszło dwa dni po tym, jak Władimir Putin odsunął od kierowania resortem obrony Siergieja Szojgu, świadczy o tym, że coraz szersze kręgi zatacza najpoważniejszy od lat skandal korupcyjny w rządzie. Do tej pory zatrzymano w związku z nim co najmniej pięć osób - podała agencja Reutera.

Kuzniecow to już drugi ważny przedstawiciel ministerstwa obrony aresztowany za korupcję w ciągu niecałego miesiąca. Wiceminister Timur Iwanow jest podejrzewany o "przyjęcie łapówki w wyjątkowo dużym rozmiarze".

Autorka/Autor:ads/ft

Źródło: PAP