Prokremlowski gwiazdor miał zaśpiewać w Chersoniu o Rosji, która jest tam "na zawsze". Nie zdążył

Autor:
tas
/ prpb
Źródło:
PAP, UNIAN, tvn24.pl

Znany prokremlowski piosenkach Oleg Gazmanow "odwołał" swój niedzielny koncert pod tytułem "Rosja jest tutaj na zawsze" w Chersoniu na południu Ukrainy. Gwiazdor tłumaczył się "małą liczbą sprzedanych biletów". Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego zostały w piątek wyzwolone spod rosyjskiej okupacji.

Występ Gazmanowa, anonsowany pod hasłem "Rosja jest tutaj na zawsze", był pierwotnie planowany na niedzielę 13 listopada. Piosenkarz poinformował na swoim koncie na Twitterze, że odwołanie koncertu z powodu braku zainteresowania biletami zdarzyło się jakoby "po raz pierwszy" w jego karierze. Wpis został usunięty, jego kopię opublikowały jednak media, w tym ukraińska agencja UNIAN. Piosenkarz dodał w nim, że "rozumie rozczarowanie" z powodu jego decyzji.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

70-letni Gazmanow, jedna z największych gwiazd rosyjskiej estrady jeszcze z czasów ZSRR, jest znany ze wspierania polityki władz i prezydenta Władimira Putina, w tym inwazji na Ukrainę. Piosenkarz, wyróżniony tytułem Ludowego Artysty Federacji Rosyjskiej, śpiewa w swoich utworach między innymi o tym, że Rosja, Ukraina, Białoruś, Mołdawia i "Pribałtyka", czyli Litwa, Łotwa i Estonia powinny być "jednym państwem".

W 2017 roku Gazmanow koncertował w okupowanym przez Rosjan ukraińskim Doniecku.

W ukraińskich portalach społecznościowych ironizowano, że Gazmanow "powinien koniecznie wystąpić na Krymie". "Gazmanow zapowiedział występy w obwodzie charkowskim - obwód charkowski został wyzwolony, koncert odwołany. Zapowiedział koncert w Chersoniu - Chersoń został zwolniony, koncert odwołany. Żądamy koncertu na Krymie" - napisał jeden z użytkowników, którego wpis przytacza agencja UNIAN.

Zakaz wjazdu na Łotwę, Litwę i Ukrainę

W 2014 roku władze Łotwy zakazały Gazmanowowi wjazdu na terytorium kraju, a dwa lata później podobną decyzję podjął rząd w Wilnie. Od 2015 roku piosenkarz znajduje się na liście osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas / prpb

Źródło: PAP, UNIAN, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości