TVN24 | Świat

Chadecy wyraźnie tracą, Zieloni zyskują. Wybory we wrześniu

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Zieloni prowadzą, CDU/CSU wyraźnie traci - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie tygodnika "Der Spiegel". Kandydatką Partii Zielonych na kanclerza jest Annalena Baerbock, CDU i CSU, po zażartej walce, zgodziły się na wybór Armina Lascheta.

W sondażu instytutu badania opinii publicznej Civey dla tygodnika "Der Spiegel", chadecka unia CDU/CSU wyraźnie traci i spada do 24 procent - o 6 punktów procentowych mniej niż tydzień wcześniej. Zieloni wyprzedzają CDU/CSU o 5 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim tygodniem i zbliżają się do granicy 30 procent. Na początku marca CDU/CSU miało jeszcze około 33 procent poparcia, Zieloni około 20.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W ciągu tygodnia Civey przebadało w Niemczech ponad 10 tysięcy osób w celu przeprowadzenia ankiety. Duża różnica między tymi dwiema partiami jest poza błędem statystycznym - podkreśla "Spiegel".

Liberalna Wolna Partia Demokratyczna (FDP) odnotowała niewielki wzrost, z 9 proc. w marcu do 11 proc. Partia Lewicy spadła z 8 do 6 procent, podczas gdy socjaldemokratyczna SPD i skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) utrzymały się na poziomie odpowiednio 15 i 9 procent.

Wybory do niemieckiego parlamentu odbędą się 26 września.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: