TVN24 | Świat

Angela Merkel potępia traktowanie migrantów przez Białoruś

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała po spotkaniu z estońską premier Kają Kallas, że prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wykorzystuje migrantów "w sposób hybrydowy do podważania bezpieczeństwa". Ministrowie spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej mają omówić dalszy kierunek działań wobec Białorusi.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka jest oskarżany o celowe przepuszczanie przez granicę z Litwą, Łotwą i Polską nielegalnych imigrantów z krajów takich jak Irak w celu wywarcie presji na Unii Europejskiej z powodu nałożonych na niego sankcji.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Incydent na granicy litewsko-białoruskiej

Merkel krytykuje Łukaszenkę

- Prezydent Łukaszenka wykorzystuje uchodźców, na przykład z Iraku, w sposób hybrydowy do podważania bezpieczeństwa i oczywiście potępiamy to w najostrzejszych słowach - powiedziała Merkel na konferencji prasowej z premier Estonii Kają Kallas.

Angela Merkel zapewniła kraje bałtyckie o swojej solidarności. Działania Łukaszenki są "atakiem na nas wszystkich w Unii Europejskiej, a nie tylko na jeden kraj" - podkreśliła niemiecka kanclerz. - Będziemy się starali zająć wspólne stanowisko - zapewniła. W środę ministrowie spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej mają omówić dalszy kierunek działań wobec Białorusi.

Autor:asty//now

Źródło: PAP