TVN24 | Świat

"Niemal 20 lat temu miał miejsce romans". Rzecznik Billa Gatesa odpowiada na doniesienia mediów

TVN24 | Świat

Autor:
js//now
Źródło:
PAP

Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zrezygnował z udziału w zarządzie Microsoftu w ślad za ujawnieniem jego relacji z pracownicą firmy – twierdzą amerykańskie media. Rzecznik miliardera zaprzecza. "Niemal 20 lat temu miał miejsce romans, który zakończył się polubownie. Decyzja Billa o przejściu z zarządu nie była w żaden sposób związana z tą sprawą" – przekazał.

W mediach pojawiły się doniesienia, że założyciel Microsoftu miał wieloletni romans z pracownicą firmy. Przypisują temu rezygnację Gatesa w 2020 roku z członkostwa w zarządzie, który dla zbadania sprawy wynajął kancelarię prawniczą.

"Podczas badania, niektórzy członkowie zarządu zdecydowali, że nie jest już odpowiednie, aby pan Gates zasiadał jako dyrektor w firmie, którą założył i prowadził przez dziesięciolecia. (…) Pan Gates zrezygnował, zanim dochodzenie zarządu zostało zakończone" – pisał "Wall Street Journal", dodając, że o związku powiadomiła niewymieniona z nazwiska pracownica.

Bill GatesShutterstock

Rzecznik Gatesa zaprzecza

Sugestii o przedstawionym w mediach powodzie odejścia miliardera z zarządu zaprzeczył jego rzecznik.

"Niemal 20 lat temu miał miejsce romans, który zakończył się polubownie. Decyzja Billa o przejściu z zarządu nie była w żaden sposób związana z tą sprawą. W istocie wyraził pragnienie poświęcenia więcej czasu na filantropię" – przekonywał rzecznik.

"New York Times" podał, powołując się na niezidentyfikowane źródła, że "przy co najmniej kilku okazjach, Gates miał niesłużbowe związki z niewymienionymi z nazwisk kobietami, które pracowały dla niego w Microsofcie i Fundacji Billa i Melindy Gatesów".

"Jest wielce rozczarowujące, że opublikowano tak wiele nieprawdy na temat przyczyn i okoliczności w czasie rozwodu Billa Gatesa" – argumentował jego rzecznik, określając też jako fałszywe informacje o złym traktowaniu przez niego pracowników.

Z kolei tabloid "Daily Beast" wystąpił z rewelacjami, jakoby skazany między innymi za pedofilię Jeffrey Epstein, który popełnił w więzieniu samobójstwo, doradzał niegdyś Gatesowi, jak zakończyć małżeństwo z żoną Melindą.

Także ten zarzut wywołał natychmiastową reakcję rzecznika Gatesa.

"Bill nigdy nie otrzymał ani nie zabiegał u Epsteina o osobiste porady jakiegokolwiek rodzaju, czy to dotyczące małżeństwa czy czegokolwiek innego. Bill nigdy nie skarżył się na Melindę ani na swoje małżeństwo Epsteinowi" – przekonywał rzecznik, dodając, że Gates nigdy też nie rozmawiał o jego ewentualnym zaangażowaniu w fundację.

Bill Gates w wywiadzie z Piotrem Kraśką i Dorotą Wysocką-Schnepf. Oglądaj w TVN24 GO >>>

Bill Gates i Melinda Gates się rozwodzą

Gates jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Według rankingu Bloomberg Billionaires Index wartość jego majątku netto wynosi obecnie 144 miliardy dolarów.

Bill i Melinda Gates poinformowali na początku maja o planach rozwiązania swego 27-letniego związku małżeńskiego.

"Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo" – powiadomili w mediach społecznościowych.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec małżeństwa Billa i Melindy Gatesów. Czy to będzie najdroższy rozwód w historii? >>>

Autor:js//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości