Jeffrey Epstein

Jeffrey Epstein

Księżniczka Beatrycze, czyli wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, odwołała swój ślub z Edoardo Mapelli Mozzim - poinformował w piątek magazyn "People". Uroczystość była zaplanowana na koniec maja, a powodem odwołania są ograniczenia nałożone w kraju w związku z pandemią COVID-19.

Federalne Biuro Śledcze i amerykańscy prokuratorzy chcieli przesłuchać księcia Andrzeja w ramach śledztwa dotyczącego wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewcząt przez zmarłego w więzieniu miliardera Jeffreya Epsteina, jednak członek brytyjskiej rodziny królewskiej nie chce współpracować - poinformował prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman.

Niemal w komplecie brytyjska rodzina królewska uczestniczyła w środę w bożonarodzeniowym nabożeństwie w kościele w Sandringham i poprzedzającym je zwyczajowym spacerze. Zabrakło między innymi jednego z synów królowej, wiązanego ze skandalem obyczajowym księcia Andrzeja. Pałac Buckingham odmówił komentarza w tej sprawie, ale media przypominają o związkach księcia z aferą obyczajową.

Dwóch strażników więziennych, którzy pilnowali przebywającego w areszcie miliardera Jeffreya Epsteina, usłyszało we wtorek zarzuty zaniedbania obowiązków i fałszowania dokumentów, by zatuszować nieprawidłowości. W sierpniu amerykański finansista, oskarżany o molestowanie i nakłanianie do prostytucji nieletnich dziewcząt, został znaleziony martwy w swojej celi. Powiesił się.

- Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek spotkał tę panią. Jestem przekonany, że nigdy nie byłem z nią w klubie. Jest wiele rzeczy, które są nieprawdziwe w tej historii - mówił w wywiadzie dla BBC książę Andrzej, odnosząc się do zarzutów stawianych pod jego adresem przez Virginię Giuffre, która oskarża go o wykorzystywanie seksualne. Na pytanie, czy przypomina sobie jakąkolwiek relację seksualną z tą kobietą, książę odpowiedział: absolutnie nie.

Francuskie służby przeprowadziły przeszukania w paryskim mieszkaniu amerykańskiego finansisty Jeffreya Epsteina oraz w agencji modelek Karin Models - podała we wtorek agencja AFP. 66-letni miliarder był oskarżony w USA o nakłanianie nieletnich dziewcząt do prostytucji, w sierpniu zmarł w areszcie, prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Brytyjski wywiad (MI6) obawia się działań byłego zastępcy szeryfa na Florydzie, który może dużo wiedzieć o śledztwie w sprawie przestępstw seksualnych Jeffreya Epsteina i mógłby dostarczyć materiały rosyjskim służbom interesującym się znajomością zmarłego miliardera z młodszym synem Elżbiety II, Andrzejem - poinformował brytyjski dziennik "The Sunday Times".

Jeffrey Epstein, którego znaleziono martwego w celi więziennej w zeszłą sobotę, popełnił samobójstwo – poinformowała w oświadczeniu szefowa nowojorskiego zespołu ekspertów medycyny sądowej Barbara Sampson. Amerykański finansista i miliarder oskarżony był o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt.

Sekcja zwłok Jeffreya Epsteina wykazała, że miliarder miał liczne złamania kręgów szyjnych - podaje Washington Post. Dziennik wskazuje, że obrażenia, jakich doznał biznesmen, są typowe dla uduszenia. W sobotę media podały, że 66-latek prawdopodobnie popełnił samobójstwo w swojej celi w nowojorskim areszcie. Mężczyzna był oskarżany między innymi o molestowanie seksualne i namawianie do prostytucji nieletnich dziewcząt.

Członkowie komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA zażądali wyjaśnień w sprawie śmierci miliardera Jeffreya Epsteina osadzonego w nowojorskim areszcie federalnym i oskarżonego o nakłanianie nieletnich dziewcząt do prostytucji. O "poważnych nieprawidłowościach" panujących w areszcie poinformował prokurator generalny USA William Barr.

Dowiadujemy się o poważnych nieprawidłowościach w areszcie federalnym w Nowym Jorku, które są bardzo niepokojące i wymagają gruntownego śledztwa - powiedział amerykański prokurator generalny William Barr. W ten sposób skomentował "brak odpowiednich zabezpieczeń" w areszcie, gdzie prawdopodobnie samobójstwo popełnił miliarder Jeffrey Epstein.