Trzydniowa żałoba narodowa i flagi opuszczone do połowy masztu po trzęsieniu ziemi w Maroku

Źródło:
Reuters

Po tym, jak w Maroku doszło do trzęsienia ziemi, w którym zginęło ponad tysiąc osób, kraj ogłosił trzydniową żałobę narodową i opuszczenie flag państwowych do połowy masztu. Te informacje przekazał w oświadczeniu dwór króla Maroka.

W piątek późnym wieczorem w Maroku doszło do trzęsienia ziemi. Państwowa telewizja, powołując się na lokalne władze, przekazała, że zginęło ponad 1300 osób. Trzęsienie miało magnitudę 6,8 i dokonało wielu zniszczeń. Według Amerykańskiej Narodowej Służby Geologicznej (USGS), "było to najsilniejsze trzęsienie ziemi, jakie zarejestrowano w tym kraju".

Maroko. Rośnie tragiczny bilans najsilniejszego trzęsienia ziemi od ponad wieku

W sobotę dwór króla Maroka poinformował o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej. Przekazał, że flagi narodowe będą opuszczone do połowy masztu. Wojsko ma wysłać zespoły ratownicze, które zapewnią dotkniętym obszarom wodę pitną, żywność, namioty i koce.

Wcześniej agencja AFP, powołując się na informacja z ratusza Paryża, podała, że o 23 czasu lokalnego zgasną swiatła na wieży Eiffla w hołdzie ofiarom trzęsienia ziemi.

Zobacz też: Tumany kurzu, panika, ludzie wybiegają z restauracji. Moment trzęsienia ziemi na nagraniach

Autorka/Autor:mjz

Źródło: Reuters