Setki osób w kolejce po pomoc humanitarną na tle zrujnowanego Mariupola

Autor:
ads/
tam
Źródło:
Reuters

Reuters opublikował - wykonane 24 marca - nagranie z drona, pokazujące tłum mieszkańców Mariupola czekających w kolejce do punktu z pomocą humanitarną. W tle widać zniszczone miasto, zrujnowane i spalone budynki.

Mariupol już na samym początku inwazji stał się jednym z głównych celów Rosjan. To jeden z najważniejszych portów znajdujących się nad Morzem Azowskim. Mieszkało tam 400 tysięcy osób. Władze miasta już przed tygodniem szacowały, że około 80-90 proc. znajdujących się tam budynków zostało zniszczonych. Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że "nic już nie zostało" z Mariupola.

Czytaj też: Mariupol - dlaczego zdobycie tego miasta jest tak ważne dla planu Putina? Są cztery powody

Tłum ludzi czeka w kolejce do punktu z pomocą, w tle zrujnowane miasto

Sytuacja humanitarna w mieście jest tragiczna. Brakuje jedzenia, wody, leków. Nie ma gazu i energii elektrycznej. Rosjanie blokowali konwoje humanitarne, które jechały do Mariupola z pomocą dla mieszkańców. W zamian za to sami organizowali pomoc, co stawało się elementem wykorzystywanym przez kremlowską propagandę.

Reuters opublikował nagranie z 24 marca wykonane z drona, pokazujące tłum Ukraińców czekających w kolejce do punktu - utworzonego przez Rosjan na terenie jednego z centrów handlowych - z pomocą humanitarną. W tle widać zniszczone miasto, zrujnowane, spalone budynki.

Czytaj też: Władze Mariupola apelują o pilną pomoc: coraz więcej mieszkańców umiera z głodu

Autor:ads/ tam

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości