Lady Gaga dziękuje Miedwiediewowi. Na Twitterze


Znana, amerykańska piosenkarka Lady Gaga na swoim profilu na Twitterze "wyraziła wdzięczność" dla premiera Rosji Dymitrija Miedwiediewa, który negatywnie skomentował obowiązujące w niektórych miastach Rosji prawo, które zakazuje udzielania informacji na temat homoseksualizmu.

Jak napisała artystka, jest wdzięczna premierowi za "niepopieranie propagandy antygejowskiej". Jej post został opublikowany na kilka dni przed jej przyjazdem do Sankt Petersburga.

Chodzi o obowiązujące w mieście prawo, które zakazuje "szerzenia propagandy homoseksualnej". Za złamanie przepisów grozi kara 15 tys. dolarów.

We wczorajszym wywiadzie telewizyjnym premier Rosji zapytany o te przepisy powiedział, że "nie wszystkie kwestie międzyludzkie i moralne muszą być regulowane przez prawo". Za to stwierdzenie słynna piosenkarka podziękowała Miedwiediewowi.

Sankt Petersburg był pierwszym miastem w Rosji, które przyjęło takie prawo. Za jego przykładem poszedł już Nowosybirsk. Zgromadzenie ustawodawcze tego ostatniego zwróciło się również do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, o wprowadzenie takiego zakazu w całej Rosji.

Homoseksualizm w ZSRR był karany więzieniem. Karę tę zniesiono w 1993 roku, jednak w Rosji utrzymują się silne antygejowskie nastroje.

Autor: abs//bgr / Źródło: The Voice of Russia, PAP

Pozostałe wiadomości