Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew, który ma ponownie stanąć na czele rządu Rosji, zaproponował w poniedziałek parlamentarzystom zmiany na stanowisku wicepremierów. Odejść ma pięcioro spośród dziewięciorga wicepremierów - relacjonują rosyjskie agencje prasowe.

45 proc. Rosjan chciałoby, aby premier Dmitrij Miedwiediew podał się do dymisji - pisze rosyjski portal RBK, powołując się na sondaż przeprowadzony przez Centrum Analityczne Jurija Lewady, niezależną rosyjską pracownię badania opinii publicznej.

Jeden z najbogatszych Rosjan Aliszer Usmanow, złożył pozew sądowy przeciw opozycjoniście Aleksiejowi Nawalnemu. Dotyczy on ochrony dóbr osobistych. Zdaniem biznesmena - powiązanego z Kremlem - fundacja związana z Nawalnym dopuściła się zniesławieniem.

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podczas dwudniowej wizyty w Izraelu i Palestynie, gdzie rozmawiał z premierem Izraela i prezydentem Autonomii Palestyńskiej, ponowił w piątek "poparcie rozwiązania polegającego na istnieniu dwóch państw".

Dmitrij Miedwiediew zadeklarował, że Rosja nie przestanie sprzedawać uzbrojenia Armenii i Azerbejdżanowi, które właśnie niemal wszczęły między sobą wojnę. Jak wyjaśnił rosyjski premier, nie zrobi tego, ponieważ i tak oba państwa kupiłyby broń gdzie indziej, a Rosjanie dodatkowo dbają o równowagę sił.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ocenił w czwartek, że wyniki referendum w Holandii w sprawie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina są wskaźnikiem stosunku Europejczyków do ukraińskiego systemu politycznego. Wpis takiej treści Miedwiediew opublikował na Twitterze.

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w swojej rezydencji w Soczi z premierem Dmitrijem Miedwiediewem. Spotkanie miało nieformalny charakter - na stronach Kremla ukazały się zdjęcia ze wspólnych ćwiczeń i śniadania, podczas którego głowa państwa omówił z szefem rządu "szereg aktualnych kwestii", a także "przygotował barbecue".

Rosyjskich internautów zelektryzowała w ostatnich dniach informacja o tym, że Dmitrij Anatoliewicz Miedwiediew został wyświęcony na diakona. "Kim w takim razie jest Władimir Putin?!" - dopytywali w serwisach społecznościowych. Cerkiew prawosławna uciszyła plotki informując, że nie chodzi o premiera Dmitrija Anatoliewicza Miedwiediewa, ale o młodego człowieka o dokładnie takich samych personaliach.

"Słitfocia" w windzie - tak rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew postanowił podziękować 400 tys. internautom, którzy obserwują jego profil na portalu społecznościowym. W ciągu kilkudziesięciu minut zdjęcie stało się hitem rosyjskiego internetu - niektórzy entuzjastycznie cieszą się z poczucia humoru premiera, inni twierdzą, że to żenująca próba ocieplenia wizerunku znacznie mniej popularnego od prezydenta Rosji polityka.

Większa autonomia w działaniach i więcej władzy w rękach urzędników kierujących rozwojem Dalekiego Wschodu. Oto plan premiera Dmitrija Miedwiediewa dla Syberii i całej azjatyckiej części Rosji, które oczywiście popiera Władimir Putin. Moskwa chce, by zapuszczone po rozpadzie ZSRR wielkie połacie kraju ze swoimi niegdyś kwitnącymi miastami przemysłowymi wróciły do życia.