Kwiaty i znicze przed domem Tiny Turner w Szwajcarii, hołd piosenkarce oddano też w Los Angeles

Źródło:
PAP

Przed domem zmarłej w środę Tiny Turner w miejscowości Kuesnacht, wielbiciele piosenkarki składali kwiaty i zapalali znicze. Hołd zmarłej artystce oddano również w Los Angeles. W Alei Gwiazd w Hollywood.

Przed domem zmarłej w środę piosenkarki Tiny Turner w miejscowości Kuesnacht pod Zurychem, wielbiciele jej talentu składają kwiaty i zapalają znicze - poinformowały w środę późnym wieczorem szwajcarskie media.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Artyści oddają hołd zmarłej Tinie Turner

"Głęboki smutek" po śmierci piosenkarki wyraził także prezydent Szwajcarii Alain Berset. "Ze śmiercią Tiny Turner świat stracił ikonę. Pozostaną jednak jej piosenki i wiele wspomnień" - napisał na Twitterze Berset. Podkreślił, że teraz jego myśli są przy bliskich piosenkarki, dla której Szwajcaria stała się drugą ojczyzną. W 2013 roku Tina Turner otrzymała obywatelstwo tego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent USA Joe Biden wspomina Tinę Turner

Hołd zmarłej artystce oddano również w Los Angeles. W Alei Gwiazd w Hollywood na gwieździe z nazwiskiem Turner już kilka godzin po jej śmierci pojawiły się wieńce z kwiatami.

Tina Turner zmarła w wieku 83 lat

"Tina Turner, 'królowa Rock and Rolla', zmarła w spokoju dziś w wieku 83 lat po długiej chorobie w swoim domu w Kuesnacht pod Zurychem w Szwajcarii. Świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania" - poinformował w środę w oświadczeniu menedżer artystki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 najlepszych utworów Tiny Turner

W ostatnich latach słynna piosenkarka przeżyła m.in. udar i zmagała się z chorobą nerek.

"Umarła fizycznie, ale nie umarła jej twórczość". Wokaliści wspominają Tinę Turner

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP