W królewskiej rodzinie będzie kolejny ślub

[object Object]
Księżniczka Beatrycze jest dziewiąta w kolejce do brytyjskiego tronuReuters Archive
wideo 2/2

Brytyjska księżniczka Beatrycze, wnuczka królowej Elżbiety II, zaręczyła się ze swoim partnerem Edoardo Mapellim Mozzim, o czym poinformowali jej rodzice.

Zaręczyny 31-letniej Beatrycze, dziewiątej w kolejce do brytyjskiego tronu, z 34-letnim przedsiębiorcą, potentatem na rynku nieruchomości, miały miejsce w tym miesiącu we Włoszech, a ich ślub odbędzie się w przyszłym roku.

"Oboje jesteśmy tak podekscytowani, że razem wyruszamy w tę życiową przygodę. Podzielamy tak wiele podobnych zainteresowań i wartości i wiemy, że będzie to nam przydatne w nadchodzących latach, pełnych miłości i szczęścia" - napisała para w oświadczeniu.

Rodzice Beatrycze: córka odnalazła miłość i bratnią duszę

"Obserwując z dumą, jak ich związek się rozwija, jesteśmy podekscytowani tym, że Beatrycze i Edoardo się zaręczyli. Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami wspaniałej córki, która odnalazła miłość i bratnią duszę w całkowicie oddanym przyjacielu i lojalnym młodym człowieku" - napisali z kolei rodzice Beatrycze, książę Andrzej i księżna Yorku, Sara, którzy sami się rozwiedli w 1996 roku.

"Wysyłamy im każde najlepsze życzenia cudownej rodzinnej przyszłości" - dodali.

Jak podaje stacja BBC, Beatrycze i Mapelli Mozzi są parą od około dwóch lat, choć stosunkowo rzadko razem byli widywani publicznie. Mapelli Mozzi, który wywodzi się z arystokratycznej rodziny, ma dwuletniego syna z poprzedniego związku.

W październiku zeszłego roku za mąż wyszła młodsza siostra Beatrycze, księżniczka Eugenia, poślubiając Jacka Brooksbanka, z którym od siedmiu lat stanowili parę.

Szczegóły dotyczące ślubu córki księcia Andrzeja Beatrycze i Mapellego Mozziego zostaną podane w późniejszym terminie.

CZYTAJ WIĘCEJ O KRÓLEWSKIEJ RODZINIE W TVN24.PL

Księżniczka Beatrycze zaręczyła się z Edoardo Mapellim MozzimInstagram/princesseugenie

Autor: akw\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/princesseugenie

Pozostałe wiadomości