Książę Louis skończył dwa lata. Urodzinowa sesja zdjęciowa i nawiązanie do pandemii COVID-19

Autor:
gg//mro
Źródło:
TVN24.pl, Instagram.com/kensingtonroyal
Książę Louis skończył dwa lata
Książę Louis skończył dwa lata
wideo 2/3
Książę Louis skończył dwa lata

Książę Louis urodził się 23 kwietnia 2018 roku. Syn księcia Williama i księżnej Kate kończy dziś dwa lata. Z tej okazji na koncie pary książęcej na Instagramie pojawiły się zdjęcia solenizanta. W opisie zaznaczono, że zostały wykonane przez księżną Cambridge w kwietniu.

Sesja zdjęciowa została wykonana przez księżną Kate w trakcie zabawy farbami. Książę ubrany w kraciastą koszulę pozuje z uśmiechem na twarzy oraz pokazuje brudne od farb dłonie. Kolejna fotografia przedstawia jubilata wysmarowanego na twarzy paletą kolorów.

"Instagram kontra rzeczywistość. Dziękujemy za Wasze cudowne wiadomości z okazji drugich urodzin księcia Louisa. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z tej okazji możemy opublikować jego nowe fotografie wykonane przez księżną w kwietniu" - napisano w opisie zdjęć księcia Louisa.

Książę wspiera medyków

Tęczowe kolory na dłoniach księcia Louisa to nie przypadek. Jubilat namalował nimi plakat zadedykowany National Health Service, czyli brytyjskiej ochronie zdrowia. Dzieci w Wielkiej Brytanii wyrażają w ten sposób szacunek medykom, którzy walczą z pandemią COVID-19.

Życzenia dla solenizanta spływają od internautów z całego świata. Podzielili się nimi w komentarzach pod fotografiami księcia. "Ale te zdjęcia mają niesamowity klimat!" - napisała jedna z użytkowniczek Instagrama. "Wszystkiego najlepszego mały książę" - skomentował mężczyzna. "To najbardziej urocza istota na świecie. Wszystkiego najlepszego książę Louisie!" - dodała komentująca.

Piąty w kolejce do tronu

Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama jest piątym w kolejce do brytyjskiego tronu. Jest szóstym prawnukiem królowej Elżbiety II. Pierwszy w kolejce do objęcia władzy jest jego dziadek - książę Karol - ojciec Williama i Harry'ego.

Drugi jest jego tata - William, trzeci - starszy, pięcioletni brat George, a czwarta - dwuletnia siostra Charlotte. Najmłodszy członek rodziny królewskiej jest pierwszym w historii brytyjskiej monarchii potomkiem płci męskiej, który w kolejce do tronu nie wyprzedzi od razu starszej przedstawicielki płci pięknej.

To dzięki zmianom prawa z 2013 roku. Postanowiono wtedy - za zgodą królowej - że kobiety będą w następstwie do tronu traktowane na równi z mężczyznami. Przez wieki było inaczej i wobec konkurencji młodszych braci, starsze siostry zawsze musiały im ustępować.

Autor:gg//mro

Źródło: TVN24.pl, Instagram.com/kensingtonroyal

Źródło zdjęcia głównego: Instagram.com/kensingtonroyal

Pozostałe wiadomości