Książę George w oknie, w towarzystwie Lupo


Książę William i księżna Cambridge opublikowali oficjalne rodzinne zdjęcie z małym George'm i psem Lupo. Patrzą przez okno swojego domu w Kensington Palace w Londynie. To pierwszy portret 8-miesięcznego księcia od jego chrztu w ub.r. i pierwszy przed jego zagraniczną podróżą - do Australii i Nowej Zelandii.

Oficjalny portret księcia George'a z chrztu też wykonał Jason BellJason Bell/Camera Press/EPA

Mały książę w sweterku z imieniem na piersi siedzi na kolanach matki, a książę William trzyma czarnego cocker spaniela Lupo. Siedzą w oknie swojego domu w Kensington Palace. "George jest wyraźnie zrelaksowany obok swojego psa i bardziej zainteresowany nim niż pozowaniem do zdjęcia" - ocenił CNN.

To pierwszy oficjalny portret trzeciego kandydata do brytyjskiego tronu, od czasu jego chrztu w październiku ubiegłego roku. Zrobił go ten sam fotograf - Jason Bell. To, że akurat teraz go upubliczniono, nie jest przypadkiem.

Powody są trzy

Jak wylicza magazyn "People", powody są trzy. Pierwszy to uszanowanie tradycji, którą zapoczątkowali rodzice Williama - Diana i Karol pozowali ze swoim dziewięciomiesięcznym synem w 1983 roku tuż przed pierwszym wspólnym wyjazdem do Australii.

I właśnie to samo czeka teraz dorosłego Williama ze swoją rodziną - 7 kwietnia wyruszają do Australii i Nowej Zelandii wraz z 11-osobową świtą (w tym nową nianią malucha). To będzie pierwsza pierwsza oficjalna podróż księcia George'a za granicę. Wycieczka zakończy się 25 kwietnia.

Jest też trzeci powód: Dzień Matki, który w Wielkiej Brytanii wypada 30 marca. Księżna Kate z tej okazji chciała mieć aktualny portret ze swoim synkiem, by mieć pamiątkę ich pierwszego wspólnego Dnia Matki.

Autor: am//gak / Źródło: CNN, People

Pozostałe wiadomości