TVN24 | Świat

Elżbieta II: wiarygodne źródła informacji są kluczowe w czasie pandemii

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP

Królowa Elżbieta II pochwaliła w poniedziałek media informacyjne. Zaznaczyła, że w trakcie pandemii COVID-19 świadczą istotne usługi publiczne.

"Pandemia COVID-19 po raz kolejny pokazała, jak ważne usługi publiczne świadczą uznane media informacyjne, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym" - napisała 94-letnia brytyjska monarchini w liście do Stowarzyszenia Mediów Informacyjnych..

"Ponieważ nasz świat zmienił się diametralnie, posiadanie zaufanych, wiarygodnych źródeł informacji, szczególnie w czasie, gdy istnieje tak wiele źródeł zabiegających o naszą uwagę, jest kluczowe" - dodała monarchini.

Elżbieta II wskazała, że rola mediów w czasie pandemii nie ogranicza się do przekazywania jedynie informacji, gdyż organizowały one zbiórki na rzecz potrzebujących, zachęcały do wolontariatu czy zapewniały osobom starszym i podatnym na chorobę kontakt ze światem.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

W poniedziałek po południu poinformowano, że w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 12 594 nowe przypadki koronawirusa, co jest największą realną dobową liczbą od początku epidemii.

Do wtorkowego poranka władze Wielkiej Brytanii poinformowały o 515 571 zakażeniach w kraju. Zmarło ponad 42 tysiące zakażonych osób.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: