TVN24 | Świat

Marianne Faithfull zakażona koronawirusem. Piosenkarka jest w szpitalu

TVN24 | Świat

Autor:
pp
Źródło:
PAP, Rolling Stone
Tak powstawał szpital tymczasowy w ExCeL Centre w LondynieReuters
wideo 2/21
ReutersTak powstawał szpital tymczasowy w ExCeL Centre w Londynie

Brytyjska piosenkarka Marianne Faithfull jest zakażona koronawirusem - poinformował w niedzielę jej menedżer. Jak dodał, jej stan jest stabilny. "Wszyscy życzymy jej zdrowia" - oświadczył Francois Ravard. Artystka ma 73 lata.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

"Jej stan jest stabilny, reaguje na leczenie, wszyscy życzymy jej zdrowia oraz pełnego i szybkiego powrotu do pełni sił " - oświadczył w niedzielę menedżer artystki Francois Ravard.

Według brytyjskiego magazynu Rolling Stone, Faithfull w poniedziałek uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, a od wtorku przebywa w jednym z londyńskich szpitali.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL

73-letnia artystka po raz pierwszy zdobyła sławę w latach 60. w czasach związku z wokalistą The Rolling Stones Mickiem Jaggerem. Jej karierę zapoczątkowała piosenka "As Tears Go By", napisana przez Keitha Richardsa i Micka Jaggera.

Marianne Faithfull jest zakażona koronawirusemShutterstock

W ostatnich latach ponownie odnosiła sukcesy artystyczne i z powodzeniem nadal koncertowała. Jej ostatnia, jak dotąd, płyta "Negative Capability" ukazała się pod koniec 2018 roku.

Blisko 5000 zmarłych w Wielkiej Brytanii

W niedzielę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 619 zmarłych z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do 4932.

Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w Wielkiej Brytanii to blisko 48 tysięcy przypadków.

Autor:pp

Źródło: PAP, Rolling Stone

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: