TVN24 | Świat

"Moje pytanie do pana Trumpa: zamierza pan uratować miasto czy powiedzieć, żeby padło martwe?"

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
pp,
mart,
akw
Źródło:
PAP, Reuters

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa i kierownictwo Kongresu za opóźnienie kolejnej partii pomocy federalnej. Przypomniał, że rozmawiał z Trumpem "osiem lub 10 razy w ciągu ostatniego miesiąca". Z kolei premier Kanady Justin Trudeau uważa, że należy domagać się od władz Chin wyjaśnień w sprawie ich postępowania w związku z pandemią COVID-19. Jak Polska, Europa i świat walczą z koronawirusem SARS-CoV-2?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 22:06

  Kończymy dzisiejszą relację. Dziękujemy.

 • 21:24

  Izrael: Niewielka grupa prawosławnych duchownych odprawiła w niedzielę mszę w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. W świątyni nie było wiernych ze względu na ograniczenia związane z epidemią.

  Wyznawcy Kościoła prawosławnego i Kościoła greckokatolickiego 19 kwietnia obchodzą Wielkanoc.

 • 21:22

  Wielka Brytania: Rząd nie zdołał rozwiązać problemu deficytu odzieży ochronnej i środków ochrony osobistej dla personelu medycznego zajmującego się chorymi na COVID-19. Pomóc ma w tym były szef komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Londynie.

 • 21:20

  Irlandia: W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 39 osób, wskutek czego liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 610.

  To nieznaczny spadek w stosunku do trzech poprzednich dni, gdy dobowa liczba zgonów przekraczała 40, ale wciąż jest to jeden z najwyższych bilansów ofiar śmiertelnych od początku epidemii.

 • 21:10

  Francja: Premier Edouard Philippe przekazał swoim rodakom, że "po zakończeniu kwarantanny 11 maja nasze życie nie będzie takie, jak przed kwarantanną".

  Jak podało ministerstwo zdrowia, w ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 395 osób zakażonych koronawirusem.

 • 21:04

  USA: Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa i kierownictwo Kongresu za opóźnienie kolejnej partii pomocy federalnej. Według ostatnich danych w mieście odnotowano 126 368 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. 8448 osób zmarło na COVID-19.

  - Moje pytanie do pana Trumpa: czy zamierza pan uratować miasto, czy powiedzieć, żeby padło martwe - mówił.

 • 20:42

 • 20:26

  Wielka Brytania: Brytyjski rząd wciąż nie zdołał rozwiązać problemu deficytu odzieży ochronnej i środków ochrony osobistej dla personelu medycznego zajmującego się chorymi na COVID-19. Pomóc ma w tym były szef komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Londynie.

  Brak odzieży ochronnej, w tym zwłaszcza jednorazowych kombinezonów medycznych, od kilku dni jest coraz bardziej palącym problemem na Wyspach. W związku z ostrzeżeniami władz szpitali, że strojów ochronnych może zabraknąć w weekend, w piątek wieczorem rządowa agencja Public Health England złagodziła wytyczne w kwestii zabezpieczeń dla personelu medycznego i dopuściła ponowne używanie jednorazowych kombinezonów lub zastąpienie ich innymi produktami.

  Tymczasowym rozwiązaniem miał być transport 400 tys. takich jednorazowych kombinezonów z Turcji, który jak jeszcze w sobotę po południu zapewniał rząd, dotrze w niedzielę. Jednak z bliżej niesprecyzowanych powodów dostawa nie dotarła jeszcze i spodziewana jest dopiero w poniedziałek.

 • 20:08

  Stany Zjednoczone: Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio skrytykował w niedzielę prezydenta USA Donalda Trumpa i kierownictwo Kongresu za opóźnienie kolejnej partii pomocy federalnej. Według ostatnich danych, w mieście odnotowano 126 368 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. 8448 osób zmarło na COVID-19.

 • 19:54

  Francja: 395 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformował w niedzielę dyrektor generalny w ministerstwie zdrowia Jerome Salomon. Łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w kraju wzrosła tym samym do 19 718.

 • 19:35

  Francja: Premier tego kraju Edouard Philippe powiedział w niedzielę swoim rodakom, że "nawet po zakończeniu kwarantanny 11 maja nasze życie nie będzie takie, jak przed kwarantanną".

  - Czeka nas brutalny kryzys ekonomiczny – ocenił na konferencji prasowej. Poinformował też, że "sytuacja epidemiologiczna we Francji powoli, ale systematycznie się poprawia", a od 11 dni spada liczba chorych przebywających na oddziałach intensywnej terapii.

  Wbrew oczekiwaniom premier nie przedstawił strategii luzowania kwarantanny. Zapewnił, że plan wyjścia z kwarantanny przedstawi w ciągu 15 dni.

 • 19:27

  Turcja: Bilans potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Turcji wzrósł do 86 306 - poinformował w niedzielę minister zdrowia Fahrettin Koca. Jak podała agencja Reutera, to najwyższa liczba infekcji poza państwami Europy i USA.

 • 19:04

  Włochy: 433 osoby zakażone koronawirusem zmarły we Włoszech w ciągu minionej doby - poinformowano w niedzielę w biuletynie Obrony Cywilnej. Łączny bilans ofiar śmiertelnych od lutego, kiedy nastąpił początek epidemii COVID-19 w kraju, wzrósł do 23 660.

  Dotychczas we Włoszech potwierdzono prawie 179 tysięcy przypadków koronawirusa. Wyleczonych jest już około 47 tysięcy chorych

 • 18:55

  Stany Zjednoczone: 507 osób zmarło w sobotę w stanie Nowy Jork na COVID-19 - poinformował w niedzielę gubernator Andrew Cuomo. Dodał, że stan rozpocznie przeprowadzanie testów na obecność przeciwciał, żeby określić, ile osób w rzeczywistości zostało zakażonych koronawirusem.


 • 18:17

 • 18:03

  Rosja: Pandemia wymusiła zamknięcie cerkwi m.in. w Moskwie, gdzie jest najwięcej zachorowań. W niedzielę przypadała w Rosji prawosławna Wielkanoc, ale nabożeństwa w wielu regionach odbyły się bez udziału wiernych. W niektórych świątynie były otwarte.

 • 17:45

  Polska: Mamy 205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Poinformowano także o śmierci 10 kolejnych osób. Łącznie w Polsce potwierdzono 9287 infekcji, zmarło 360 osób.

 • 17:28

  Kanada: W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 160 osób. Łączna liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem wzrosła w tym kraju do 1506 - wynika z danych opublikowanych w niedzielę na stronie internetowej kanadyjskiej agencji zdrowia publicznego.

 • 17:03

  Hiszpania: Około 3500 członków sił policyjnych zachorowało na COVID-19 od czasu wprowadzenia w połowie marca przepisów o stanie zagrożenia epidemicznego, nakazujących obywatelom obowiązkową kwarantannę – wynika z danych hiszpańskich służb sanitarnych.

 • 16:46

  Stany Zjednoczone: Przywódca demokratów w Senacie Chuck Schumer poinformował w niedzielę, że jest bliski osiągnięcia porozumienia z republikanami w sprawie nowej ustawy, mającej być odpowiedzią na epidemię COVID-19.

  "Poczyniliśmy bardzo duże postępy i mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia dziś wieczorem lub jutro wcześnie rano" - powiedział Schumer w wywiadzie dla CNN.

 • 16:33

  Portugalia: W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 27 osób. Łączna zmarłych wzrosła do 714 – poinformowała w niedzielę minister zdrowia tego kraju Marta Temido. Minister oświadczyła, że w porównaniu z poprzednią dobą dynamika zakażeń oraz zgonów z powodu infekcji koronawirusem nieznacznie wyhamowała.

  Jak mówiła, o ile między piątkiem a sobotą liczba chorych zwiększyła się w Portugalii o 663, to ostatnie 24 godziny przyniosły 521 nowych przypadków zakażenia.

 • 16:22

  Włochy: We Włoszech jest "absolutnie za wcześnie" na rozpoczęcie tak zwanej drugiej fazy epidemii, czyli na złagodzenie obowiązujących restrykcji - taką opinię wyraził w niedzielę Walter Ricciardi, ekspert ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca ministerstwa zdrowia w Rzymie.

 • 16:12

  Iran: W ciągu ostatnich 24 godzin bilans zmarłych na COVID-19 wzrósł o 87 i wyniósł w niedzielę 5118 - poinformował w oświadczeniu w państwowej telewizji rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur.

  Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wyniosła 82 211. W sobotę informowano z kolei o łącznie 80 868 infekcjach.

 • 16:06

  Wielka Brytania: Tygodnik "The Sunday Times" w niedzielnym artykule napisał, że rząd Borisa Johnsona na początkowym etapie poważnie zlekceważył zagrożenie związane z koronawirusem. Gazeta opisuje spóźnioną reakcję brytyjskich władz, a także zaniedbania z poprzednich lat, które przyczyniły się do rozwoju pandemii COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

 • 15:58

  Hiszpania: Medycy codziennie wyrażają wdzięczność innym pracownikom służby zdrowia oklaskami.

 • 15:40

  Holandia: Kolejne 83 osoby zmarły na COVID-19 - poinformował w niedzielę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). To najniższy w tym kraju dzienny wskaźnik zgonów zakażonych koronawirusem od ponad trzech tygodni.

  Holenderski dziennik "De Telegraaf" pisze jednak, że dane te nie odzwierciedlają faktycznej liczby zgonów, ponieważ gdy ktoś umiera z powodu COVID-19 informacja ta jest często przekazywana do RIVM z opóźnieniem

 • 15:29

  Wielka Brytania: O 596 wzrosła liczba zgonów z powodu COVID-19. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Wielkiej Brytanii wynosi 16 060 - poinformowało w niedzielę po południu ministerstwo zdrowia kraju.

  Bilans obejmuje zgony zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w piątek a godz. 17 w sobotę. Jest on niższy niż podawane przez ostatnie kilka dni, gdy liczba zmarłych przekraczała 800.

 • 15:22

  Bułgaria: Kilkudziesięcioosobowe grupy protestowały w niedzielę w różnych miejscach w Sofii przeciwko restrykcjom stanu nadzwyczajnego wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa - poinformowało bułgarskie radio publiczne.

  Zdaniem protestujących "restrykcje są nieludzkim działaniem, które nie przyczyni się do rozwiązania problemu, natomiast pozbawi ludzi zatrudnienia i doprowadzi do nędzy". Według demonstrantów pomoc ze strony państwa dla osób, które zostały bez pracy jest niewystarczająca.

 • 14:54

  Węgry: łącznie 1916 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 189 osób zakażonych.

 • 14:53

  W Korei Południowej do piątku potwierdzono 163 przypadki osób, u których koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto ponownie - podały koreańskie Centra do spraw Kontroli i Prewencji Chorób (KCDC).

 • 14:28

  Węgry: Eksperci przewidują, iż szczyt epidemii na Węgrzech nastąpi 3 maja - przekazał obywatelom za pośrednictwem wideo na Facebooku premier Viktor Orban.

 • 14:10

  Białoruś: W ciągu minionej doby z powodu COVID-19 zmarły dwie kolejne osoby. Ministerstwo zdrowia nie podało ogólnej liczby zakażonych koronowairusem, poinformowało jedynie, że w szpitalach leczonych jest 3538 pacjentów, u których wykryto SARS-CoV-2.

  Ogólna liczba zmarłych z COVID-19 wzrosła w niedzielę do 47.

 • 13:59

  Holandia: 1066 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 32 655. Zmarły 83 kolejne osoby.

 • 13:41

  Największe gwiazdy światowej muzyki połączyły siły i zagrały w sobotę koncert, który był transmitowany na całym świecie. Artyści zadedykowali występ pracownikom ochrony zdrowia, walczącym z koronawirusem o zdrowie i życie pacjentów chorych na COVID-19.

 • 13:35

  Szwajcaria: liczba osób, które zmarły po zakażeniu koronawirusem wzrosła do 1135. W ostatniej dobie zmarły 24 osoby. Łącznie odnotowano 27 740 przypadków zakażenia.

 • 13:33

  Belgia: Liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 spadła poniżej 5 tys., osiągnąwszy najniższy poziom od trzech tygodni - wynika z niedzielnych informacji centrum kryzysowego. Od soboty ze szpitali wypisano 409 osób, a 265 przyjęto. Zmarło 230 chorych.

  Obecnie w szpitalach jest 4871 osób - o 198 mniej niż w sobotę. To najniższa liczba od 31 marca. 1081 chorych przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Od soboty ich liczba spadła o 38. 781 osób musi korzystać z respiratorów (ubyło 28).

  W niedzielę poinformowano o 1313 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Belgii odnotowano 38 486 zakażeń koronawirusem, a zmarło 5683 osób.

 • 12:28

  Wielka Brytania: Michael Gove, minister bez teki w gabinecie Borisa Johnsona, bronił w niedzielę reakcji brytyjskiego rządu na epidemię COVID-19, która zdaniem "The Sunday Times" była spóźniona i pełna błędów.

  - Myśl, że premier pominął spotkania, które były istotne dla naszej reakcji na koronawirusa jest groteskowa - powiedział Gove w stacji Sky News. Wyjaśniał, że posiedzeniom sztabu kryzysowego mogą przewodniczyć inny ministrowie, ale to i tak premier podejmuje ostateczne decyzje.

  Podkreślił też, że Johnson przez cały czas był "energiczny, zdeterminowany, skupiony i silny" w dowodzeniu walką przeciwko koronawirusowi.

 • 12:03

  Litwa: W ciągu ostatniej doby potwierdzono 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Większość, czyli 40, dotyczy hospicjum w Kłajpedzie – poinformował w niedzielę resort zdrowia Litwy. Całkowita liczba zakażonych na Litwie wynosi 1298. Zmarły 34 osoby.

 • 12:02

  Iran: zmarło 87 kolejnych osób zakażonych koronawirusem, łącznie 5118 od początku epidemii w kraju. Wykryto 82 211 przypadków zakażenia.

 • 12:00

  Świat piłki docenia wysiłek wszystkich tych, którzy walczą z pandemią COVID-19. FIFA przygotowała nagranie zaadresowane do pracowników medycznych. Brawa za ciężką pracę biją byłe i obecne gwiazdy piłki nożnej.

 • 11:17

  Hiszpania: zmarło 410 kolejnych osób zakażonych koronawirusem, łącznie 20 453. Wykryto łącznie 195 944 przypadki zakażenia.

 • 11:14

  Malezja: 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarła kolejna osoba. Łącznie w kraju wykryto 5389 przypadków zakażenia i zmarło 89 osób.

 • 11:11

  Indonezja: 327 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 6575. Zmarło 47 kolejnych osób zakażonych, łącznie 582 zgony.

 • 11:10

  Jest mniej ludzi na ulicach, pracuje się zdalnie, a ludzie noszą maseczki - opowiadał we "Wstajesz i weekend" Nikodem Karolak, Polak studiujący w Japonii. Ocenił, że kraj ten popełnił "parę strategicznych błędów", reagując z opóźnieniem na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Stan wyjątkowy na terenie całej Japonii wprowadzono w czwartek.

 • 10:48

  Białoruś: Wyznawcy prawosławia obchodzą w niedzielę Wielkanoc. Władze cerkiewne wezwały wiernych do pozostania w domu, jednak w kościołach w sobotę i w niedzielę było wielu wiernych.

  W nocy z soboty na niedzielę w białoruskich cerkwiach odbyły się uroczyste liturgie paschalne.

  Przed świętami minister zdrowia Uładzimir Karanik wezwał obywateli, by pozostali w domach i unikali masowych zgromadzeń. Na Białorusi nie ogłoszono kwarantanny ani odgórnego zakazu imprez masowych z powodu epidemii koronawirusa.

 • 10:28

  Wielka Brytania: Rząd na początkowym etapie poważnie zlekceważył zagrożenie związane z epidemią COVID-19, a spóźniona o ponad pięć tygodni reakcja i zaniedbania z poprzednich lat przyczyniły się do śmierci tysięcy ludzi - napisał w niedzielę "The Sunday Times".

  Jak ujawnia gazeta, premier Boris Johnson był nieobecny na pierwszym posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego (COBR) poświęconemu koronawirusowi, które odbyło się 24 stycznia, mimo że tego samego dnia znalazł czas na spotkanie z chińską społecznością z okazji księżycowego nowego roku. Z różnych przyczyn był też nieobecny na czterech kolejnych posiedzeniach. Po raz pierwszy posiedzeniu sztabu w sprawie koronawirusa przewodniczył 2 marca - ponad miesiąc po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii.

  "The Sunday Times" pisze, że brytyjscy naukowcy już od połowy stycznia ostrzegali, że choroba może być znacznie bardziej niebezpieczna niż przyznają to władze Chin, które wówczas uparcie twierdziły, iż nie ma dowodów na jej przenoszenie się z człowieka na człowieka. Jednakże ostrzeżenia te były bagatelizowane przez brytyjski rząd, zajęty w tym czasie przygotowaniami do brexitu oraz powodziami, a w przypadku Johnsona - także sprawami osobistymi. Eksperci ostrzegali również, że przedostanie się koronawirusa do Wielkiej Brytanii jest nieuniknione.

 • 10:25

  Filipiny: zmarło 12 kolejnych osób zakażonych koronawirusem, odnotowano 172 nowe przypadki zakażenia.

 • 10:16

  Rosja: 6060 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby, łącznie 42 853.

 • 10:12

 • 10:04

  Polska: 340 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 3 kolejne osoby. Łącznie 9082 przypadki i 350 zgonów.

 • 10:03

  Na całym świecie koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u ponad 2,3 miliona osób, a zmarło ponad 160 tysięcy. W sobotę przybyło 81 930 nowych przypadków zakażenia. Sprawdź statystyki.

 • 9:59

  Irlandia: Jest mało prawdopodobne, aby Irlandia zezwoliła w tym roku na duże zgromadzenia - powiedział minister zdrowia Simon Harris w niedzielę.

  - To, co nie wróci szybko, to scenariusze, w których nie możemy bezpiecznie dystansować się społecznie - powiedział Harris w wywiadzie dla gazety "Sunday Independent". - Nie widzę, jak ludzie mogą znów być w zatłoczonych pubach, dopóki ten wirus jest nadal z nami i nie mamy szczepionki ani skutecznego leczenia - dodał.

 • 9:36

  Singapur: 596 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 6588.

 • 8:31

  Tajwan: 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

 • 8:18

  USA: W Jacksonville na Florydzie plaże znów są otwarte, ale tylko przez osiem godzin dziennie. Zgodnie z decyzją władz na plażę nie można wnosić ręczników, ani się opalać. Nie przeszkadza to tłumom ludzi, którzy - często bez maseczek - spacerują, biegają i pływają.

 • 7:43

  Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtonu szacują, jak może rozwijać się epidemia COVID-19 w poszczególnych krajach w nadchodzących miesiącach. Wśród Polaków, którzy pokonali koronawirusa, jest coraz więcej chętnych do pomocy poprzez przekazanie osocza, które może pomóc w walce z chorobą. Władze Nowego Jorku pomimo nadal rosnącej liczby zakażeń zastanawiają się nad stopniowym uruchomieniem gospodarki. Co jeszcze wydarzyło się w w sobotę?

 • 7:30

  Niemcy: 2458 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 184 kolejne osoby zakażone. Łącznie w kraju wykryto 139 097 przypadków zakażenia, zmarły 4294 osoby.

 • 7:27

  Tajlandia: 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 2765. W kraju zmarło 47 osób zakażonych.

 • 7:24

  Korea Południowa: W kraju po raz pierwszy od dwóch miesięcy odnotowano jednocyfrową liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem - było ich osiem. Łącznie w kraju wykryto zakażenia u 10 661 osób, a 234 osoby zakażone zmarły.

 • 7:22

  Meksyk: liczba przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła do 7497, a zmarło 650 osób.

 • 7:11

  Ameryka Północna: Dokończenie sezonu zawodowej ligi hokejowej NHL byłoby możliwe w neutralnych lokalizacjach w stanach USA: New Hampshire lub Dakocie Północnej bądź w Kanadzie. To jedna z propozycji, nad którą mają dyskutować Związek Zawodników (NHLPA) oraz władze ligi.

  Dyrektor wykonawczy Związku Zawodników Donald Fehr powiedział, że neutralne lokalizacje, to takie miasta, w których na co dzień nie grają drużyny NHL.

  "Propozycja ta znalazła ogólne zrozumienie, ale o szczegółach nie rozmawialiśmy jeszcze z ligą. Jest zgoda, co do definicji neutralności takiego miejsca – miasto nie może być siedzibą obecnego klubu NHL" Donald Fehr w rozmowie z espn.com

 • 7:03

  Argentyna: Resort zdrowia poinformował o trzech ofiarach śmiertelnych z powodu COVID-19 i hospitalizowaniu 81 pacjentów z pozytywnymi testami na obecność koronawirusa.

  Sobotni wieczorny raport ministerstwa zdrowia Argentyny zawiera informacje o śmierci trzech mężczyzn - dwóch mieszkańcach prowincji Buenos Aires w wieku 27 i 47 lat oraz 88-letniego mieszkańca stolicy Argentyny. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 132.

  Do 2839 przypadków wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Ponad 40 procent z nich przywiozło zakażenie z zagranicy, pozostali zachorowali w wyniku kontaktów i rozwoju choroby wewnątrz kraju.

 • 6:44

  Włochy: W tygodniach narodowej kwarantanny zanotowano rekordowy wzrost konsumpcji ryżu - o 47 procent. Tak wysokiej jego konsumpcji nigdy wcześniej nie zanotowano. Eksperci zaznaczają, że popyt na ryż jest nawet wyższy niż na makaron, z którego Włochy słyną.

  Wśród posiłków, które królują na stołach podczas kwarantanny, są zapiekanki, pomidory faszerowane ryżem, risotto na setki sposobów z różnymi dodatkami czy krokiety ryżowe.

 • 6:21

  USA: 1891 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych. Podane dane dotyczą doby liczonej od godz. 2.30 czasu polskiego w nocy z piątku na sobotę.

  Według najnowszych danych łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł w USA do ponad 39 tysięcy. Blisko połowa zgonów w USA przypada na stan Nowy Jork (17 761). Liczbę czterech tysięcy ofiar śmiertelnych przekroczono w sobotę w sąsiadującym z nim stanie New Jersey.

  W Stanach Zjednoczonych łącznie wykryto już blisko 739 tysięcy przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

 • 6:09

  Afryka: Finały zaplanowanych na maj najważniejszych rozgrywek piłkarskich na kontynencie, m.in. Ligi Mistrzów, zostały przełożone na nieznany jeszcze termin z powodu pandemii COVID-19 - poinformowała afrykańska konfederacja (CAF).

  Oprócz finału LM decyzja dotyczy także Afrykańskiego Pucharu Konfederacji, czyli drugich pod względem rangi klubowych rozgrywek na tym kontynencie (odpowiednik Ligi Europy).

 • 5:59

  Izrael: Od niedzieli będą stopniowo znoszone ograniczenia związane z epidemią COVID-19. Możliwe będzie wznowienie działalności przez niektóre firmy, a mieszkańcy będą mogli oddalać się od domów na więcej niż 100 metrów - poinformował premier Benjamin Netanjahu.

  Ograniczenia wprowadzone 14 marca, a później zaostrzane, spowodowały m.in. zamknięcie szkół. W wyniku obostrzeń znacznie ucierpiała gospodarka kraju, wiele firm zakończyło działalność, a odsetek bezrobotnych przekroczył 25 procent.

 • 5:51

  Rosja: Władze Moskwy poinformowały, że w sobotę w stolicy kraju zmarło kolejnych 28 osób, tym samym liczba zmarłych w mieście wzrosła do 176.

  Zmarli to pacjenci w wieku od 30 do 93 lat, cierpiący również na inne choroby, np. cukrzycę czy zapalenie płuc.

 • 5:39

  Wenezeula: Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że wybory parlamentarne zaplanowane na 2020 rok mogą zostać przeniesione z powodu epidemii COVID-19.

  W wywiadzie dla stacji radiowej w Caracas Maduro powiedział: "Nie wiem, czy wybory parlamentarne odbędą się w tym roku. Dzisiaj nie jestem w stanie odpowiedzialnie powiedzieć, że one się odbędą. Decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Najwyższy."

  Główną przyczyną ich przełożenia, zdaniem prezydenta, jest pandemia COVID-19. Wenezuela jest od połowy marca objęta kwarantanną. Mimo tego wielu ludzi jej nie przestrzega z powodu trwającego od dwóch lat ostrego kryzysu gospodarczego i spadku poziomu życia.

 • 5:35

  USA: Prezydent Donald Trump przekazał na konferencji prasowej, że niektóre stany w najbliższych dniach zaczną znosić ograniczenia związane z koronawirusem.

  Przywódca Stanów Zjednoczonych przekazał, że Teksas i Vermont pozwolą na ponowne otwarcie niektórych firm w poniedziałek, jednocześnie przestrzegając środków ostrożności związanych z koronawirusem, a Montana zacznie znosić ograniczenia w piątek.

  - Nadal widzimy wiele pozytywnych oznak, że wirus osiągnął swój szczyt - powiedział Trump dziennikarzom na codziennej konferencji.

 • 5:26

  Dzień dobry. Jak Polska, Europa i świat walczą z koronawirusem i będącą jego konsekwencją chorobą COVID-19? Zapraszamy do śledzenia relacji.

ZAPOZNAJ SIĘ Z RELACJĄ Z 18 KWIETNIA >>>

Całą dobę w sprawie koronawirusa

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Autor:pp, mart, akw

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości