TVN24 | Świat

"Musimy uniknąć sytuacji, w której podróżni tworzą nowe łańcuchy infekcji". Niemcy wprowadzają obowiązkowe testy

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn poinformował w poniedziałek na Twitterze o wprowadzeniu nakazu przeprowadzania testów na koronawirusa u osób wracających z krajów wysokiego zagrożenia epidemicznego, ze względu na niepokojący wzrost zakażeń w kraju. "Obowiązek przeprowadzania testów wejdzie w życie w przyszłym tygodniu" - napisał minister.

"Musimy uniknąć sytuacji, w której podróżni wracający (do kraju) zakażają inne osoby, nie wiedząc o tym, i tworzą nowe łańcuchy infekcji" - oznajmił minister zdrowia Niemiec Jens Spahn. "Obowiązek przeprowadzania testów wejdzie w życie w przyszłym tygodniu" - napisał minister na Twitterze i podkreślił, że będą one wykonywane bezpłatnie. Dzień wcześniej szef biura kanclerz Niemiec Angeli Merkel, Helge Braun, poinformował, że rząd zamierza wprowadzić taki nakaz i wyjaśnił, że Berlin chce opanować rozwój epidemii przed jesienią.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak dotąd osoby wracające ze 130 krajów uznawanych za państwa wysokiego ryzyka, w tym z USA, Brazylii, Izraela, Turcji, Egiptu i Luksemburga, musiały poddawać się 14-dniowej kwarantannie, o ile nie wykonały testów, które wypadły negatywnie. W piątek niemieckie władze zdecydowały, że zaproponują bezpłatne testy osobom wracającym z zagranicy, również tym, które przybyły z krajów nieuznanych za niebezpieczne.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Wcześniej w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie podał, że w ciągu ostatniej doby w Niemczech potwierdzono 340 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nikt w tym okresie nie zmarł w RFN na COVID-19. W sumie od wybuchu epidemii w Niemczech zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 205 609 osób, zmarło 9118 osób. Do poniedziałku wyzdrowiało około 190 400 osób.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości