Drewniane pałki i karne przysiady. Miliard ludzi ma zostać w domach, dyscypliny pilnuje policja

TVN24 | Świat

Autor:
akw/kab
Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Miliard ludzi w przymusowym odosobnieniuTVN24
wideo 2/36
TVN24Miliard ludzi w przymusowym odosobnieniu

Zatrzymywanie riksz i motocykli, karanie przez przysiady i pompki, a nawet bicie. To środki stosowane przez policję w Indiach, która dyscyplinuje obywateli do pozostania w domach. Od wtorku w kraju obowiązuje 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu. Wszystko to, aby nie dopuścić do rozwoju koronawirusa w tym ponad miliardowym kraju.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Funkcjonariusze w całym kraju blokują drogi i zatrzymują pojazdy. Wszystko po to, aby spowolnić ruch na ulicach. Jeździć powinni - według wskazań - tylko kierowcy świadczący niezbędne usługi. Obywateli, którzy wyjechali na ulicę bez pilnej potrzeby, policjanci uderzali drewnianymi pałkami.

Policja w Bombaju, Nagpurze i Mau jako środek dyscyplinujący wybrała "karne" przysiady i pompki dla przechodniów.

W zeszłą niedzielę od siódmej rano do dziewiątej wieczorem obywatele mieli pozostać w domach w ramach walki z koronawirusem. To przygotowanie Indusów do trzytygodniowego zakazu opuszczania domów, który premier Narendra Modi ogłosił we wtorek podczas orędzia do narodu.

W kraju odnotowuje się przypadki gróźb ze strony sąsiadów wobec lekarzy pracujących przy epidemii. Na list stowarzyszenia lekarzy zareagował minister spraw wewnętrznych, który nakazał policji działania prewencyjne, aby zapewnić lekarzom bezpieczeństwo.

Indie zamieszkuje ponad 1,3 miliarda ludzi. Zanotowano tam dotąd ponad 560 przypadków zakażenia koronawirusem. 11 osób zmarło. Do tej pory przeprowadzono 15 tysięcy testów.

Funkcjonariusze policji Dżammu i Kaszmir pouczają,jak zachować bezpieczny dystansJAIPAL SINGH/PAP/EPA

Autor:akw/kab

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: