TVN24 | Świat

"Na Balearach odsetek infekcji wywołanych wariantem Delta sięga już 85 procent"

TVN24 | Świat

Autor:
lukl
Źródło:
PAP
Turyści na BalearachReuters
wideo 2/2
ReutersNiemieccy turyści lecą na Balearach

Służby medyczne w Hiszpanii alarmują, że rośnie liczba hospitalizowanych wskutek zakażenia wariantem Delta koronawirusa. Jak informują lokalne media, jest on odpowiedzialny za większość nowych infekcji na Balearach.

Według dziennika "El Mundo" między sobotą a niedzielą doszło do znaczącego wzrostu hospitalizowanych chorych na COVID-19 we wspólnotach autonomicznych Katalonia, Madryt, Kraj Basków, Kantabria oraz Galicja. W niedzielę rządy Andaluzji i Kraju Basków zapowiedziały, że rozważają zaostrzenie restrykcji przeciwepidemicznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Miasto Ciutadella na zachodnim wybrzeżu MinorkiEPA/David Arquimbau Sintes

Nawet 85 procent

"Na Balearach odsetek infekcji wywołanych wariantem Delta sięga już 85 procent. Podobny poziom występuje na głównej wyspie tego archipelagu, Majorce" - informuje "Diario de Mallorca".

Gazeta wskazała, że w niedzielę balearskie służby sanitarne odnotowały wolniejszy przyrost nowych zakażeń SARS-CoV-2 na wyspach. W ostatniej dobie odnotowano ich 630, podczas gdy w piątek - 864.

Ze statystyk resortu zdrowia Hiszpanii wynika, że dotychczas koronawirusem zakaziło się w kraju około 4,1 miliona osób, a ponad 81 tysięcy osób chorych na COVID-19 zmarło.

Autor:lukl

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA/David Arquimbau Sintes