"Niepokojący wzrost liczby infekcji" w Hiszpanii, pomysł skrócenia kwarantanny we Francji

We Francji odnotowano drugi co do wielkości dobowy przyrost zakażeń koronawirusem. Mimo to tamtejsza Rada Naukowa sugeruje, żeby skrócić czas obowiązkowej kwarantanny do siedmiu dni. Blisko 9 tysięcy nowych zakażeń wykryto w Hiszpanii. W Portugalii służby medyczne potwierdziły w tym czasie 646 nowych infekcji - to najwyższy dobowy bilans od kwietnia.

Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o 8577 zakażeniach koronawirusem wykrytych w ciągu ostatniej doby. To drugi co do wielkości dobowy przyrost od początku pandemii w tym kraju. Rekordowym dniem był 4 września, gdy potwierdzono 8975 nowych infekcji.

W sumie we Francji odnotowano dotychczas łącznie 344 101 przypadków zakażenia. Liczba osób, które we Francji zmarły z powodu COVID-19, wzrosła w środę o 30, do 30 794.

W środę upubliczniono opinię, którą w miniony czwartek przesłała władzom francuska Rada Naukowa. Zaleciła ona skrócenie okresu kwarantanny dla osób zakażonych koronawirusem lub tych, które miały kontakt z zainfekowanymi, z 14 do siedmiu dni. Uzasadniła to krótszym niż sądzono okresem inkubacji koronawirusa, podczas którego możliwość zakażenia się drobnoustrojem jest największa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Niepokojący wzrost liczby infekcji"

W Hiszpanii w ciągu minionej doby wykryto 8964 nowe zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju. Wskazało w komunikacie, że ogólna liczba zakażeń wynosi 543 379. Sprecyzowano, że liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła w Hiszpanii do 29 628. Oznacza to, że podczas minionej doby zanotowano 34 nowe ofiary śmiertelne.

Podczas środowej debaty w Kongresie Deputowanych, niższej izbie hiszpańskiego parlamentu, premier Pedro Sanchez powiedział, że wraz z "niepokojącym wzrostem liczby infekcji" konieczne będzie zwiększenie w poszczególnych regionach kraju liczby epidemiologów wchodzących w skład struktur wojska. Dodał, że do wtorku armia wysłała w teren blisko 2800 takich ekspertów.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

Najwyższa liczba zakażeń w Portugalii

Z kolei w Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano najwyższą od kwietnia dobową liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 646. Resort zdrowia podkreślił, że podczas ostatnich 24 godzin w aglomeracji Lizbony oraz w północnych dystryktach kraju zanotowano po przeszło 270 nowych zakażeń. W całym kraju do środowego popołudnia potwierdzono łącznie 61 541 przypadków infekcji koronawirusem.

Podczas ostatniej doby w Portugalii zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. Ogólna liczba zgonów wskutek zachorowania na COVID-19 w kraju sięga już 1849.

Czytaj także: