TVN24 | Świat

Zamykają jeden ze szpitali w Wuhanie

TVN24 | Świat

Autor:
mart/adso/kwoj
Źródło:
Reuters, BBC, PAP

W chińskim Wuhanie zamknięto jeden z 16 szpitali wybudowanych w związku z epidemią koronawirusa. Jak poinformowała telewizja państwowa CCTV w poniedziałek, szpital zostanie zamknięty, ponieważ wypuszczono już z niego wszystkich pacjentów.

Zamknięcie szpitala w Wuhanie zbiegło się w czasie z informacjami z ostatniego tygodnia o wyraźnym spadku liczby nowych zakażeń koronawirusem w prowincji Hubei i jej stolicy, czyli Wuhanie. Chiny jednak wciąż pozostają w gotowości, ponieważ kolejni obywatele państwa wracający do kraju, okazują się być nosicielami koronawirusa.

Koronawirus na świecie. Relacja tvn24.pl

Spadek liczby zakażonych

Jak poinformowała jednak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), po okresie spadku, liczba nowych infekcji w prowincji Hubei wzrosła w poniedziałek drugi dzień z rzędu. Cytowani przez BBC przedstawiciele WHO przekazali, że eksperci starają się dociec przyczyn tego faktu. Chiny poinformowały o 202 nowych przypadkach zakażenia, z czego 196 zanotowano w Hubei. Wszystkie 42 zgony stwierdzone w poniedziałek miały miejsce w tej prowincji.

Ogólna liczba nowych zakażeń w Wuhanie i Hubei pozostaje jednak na zdecydowanie niższym poziomie niż jeszcze kilka dni temu, kiedy odnotowano 570 nowych infekcji. 

Jak poinformowała chińska Narodowa Komisja Zdrowia, po raz pierwszy od stycznia odnotowano w Hubei dzienną liczbę zakażonych niższą niż 200. - Rozprzestrzenianie się wirusa w Wuhanie jest pod kontrolą - powiedział Mi Feng, rzecznik Komisji podczas briefingu. Dodał, że zarówno w Hubei, jak i poza prowincją widać "pozytywny trend". 

Szef Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Wuhanie Chen Yixin wyraził zadowolenie z rządowych działań na rzecz zapobiegania wirusowi. Powiedział, że spodziewa się, iż liczba nowych przypadków wkrótce spadnie poniżej 100 dziennie - podała Centralna Komisja Spraw Politycznych i Prawnych KPCh.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Z powodu spadku zakażeń w Wuhanie zamknięto jeden z 16 szpitali wybudowanych w związku z epidemią. Wcześniej wypuszczono z niego ostatnich 34 wyleczonych pacjentów. Po wybudowaniu dodatkowych szpitali liczba łóżek dla chorych w Wuhan wzrosła z 5 tysięcy do 23 tysięcy.

Koronawirus z Chin

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 60 krajów. Koronawirus zabił dotąd ponad trzy tysiące osób, w zdecydowanej większości w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na świecie osiągnęła prawie 90 tysięcy.

Autor:mart/adso/kwoj

Źródło: Reuters, BBC, PAP

Tagi:
Raporty: