TVN24 | Świat

Ponad tysiąc zakażeń w Singapurze, intensywne testy na wyspie Phuket. Azja walczy z pandemią

TVN24 | Świat

Autor:
mart
Źródło:
PAP

W Indonezji potwierdzono w czwartek 357 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zaś w Singapurze ponad tysiąc. W Azji Południowo-Wschodniej wciąż trwa walka z pandemią.

357 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w czwartek w Indonezji, tym samym liczba zainfekowanych od początku epidemii wzrosła do 7 775. Znacznie gorzej wygląda sytuacja w Singapurze, gdzie tego dnia potwierdzono 1 037 nowych przypadków.

W Singapurze odnotowano dotąd 11 178 infekcji - najwięcej w Azji Południowo-Wschodniej. Ministerstwo zdrowia tego państwa-miasta poinformowało, że zdecydowana większość nowych przypadków to pracownicy migracyjni przebywający w hotelach robotniczych, z których wielu podlega kwarantannie zarządzonej przez rząd z powodu rozprzestrzeniania się epidemii.

Sytuacja w Indonezji, Malezji i na Filipinach

Przedstawiciel ministerstwa zdrowia Indonezji Achmad Yurianto przekazał, że stwierdzono tam 11 kolejnych zgonów osób chorujących na COVID-19. Tym samym całkowita liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 647 i jest to najwięcej w tym regionie. Od początku epidemii wyzdrowiało 960 osób, a przetestowano ponad 48 tysięcy.

271 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziły w czwartek Filipiny, co oznacza wzrost liczby zainfekowanych od początku epidemii do 6981. Resort zdrowia przekazał też, że z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 16 osób, czyli łącznie odnotowano 462 zgony. Z kolei 29 pacjentów wyzdrowiało, dzięki czemu do 722 zwiększyła się grupa osób, które w tym kraju pokonały chorobę, m.in. objawiającą się dużą niewydolnością oddechową.

W Malezji przybyło 71 nowych infekcji i tym samym liczba zakażonych w tym kraju wzrosła do 5 603. Ministerstwo zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych zgonach, zwiększając ich liczbę od początku epidemii do 95.

Groźna sytuacja na wyspie Phuket

Z kolei Tajlandia zgłosiła w czwartek 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła. Była to 78-letnia kobieta, która miała inne powikłania zdrowotne. Służby przeprowadzają intensywne testy na wyspie Phuket na południu Tajlandii, ponieważ tamtejszy wskaźnik infekcji jest wysoki - podaje Reuters.

Od eskalacji epidemii w styczniu w Tajlandii odnotowano ogółem 2 839 przypadków zakażenia, a 50 osób zakażonych zmarło. 2 430 pacjentów wyzdrowiało i wróciło do domu.

Według najnowszego zestawienia Reutersa od początku pandemii na świecie stwierdzono ponad 2,62 mln zakażonych, ponad 183 tys. osób zmarło.

Autor:mart

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości