TVN24 | Świat

Kim Dzong Un i jego żołnierze. Pokaz w Pjongjangu

TVN24 | Świat

Autor:
momo/adso
Źródło:
Reuters, BBC
ReutersKim Dzon Un oglądał pokaz sztuk walki w Pjongjangu

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oglądał w poniedziałek pokaz zdolności bojowych żołnierzy zorganizowany w Pjongjangu z okazji 76. rocznicy powstania Partii Pracy Korei. Dyktator mógł podziwiać, jak północnokoreańscy żołnierze rozbijają cegły gołymi pięściami, a nawet głową, kładą się na pokruszonym szkle czy przeskakują nad samochodami. Część zdjęć budzi jednak wątpliwości. Nie wiadomo, z jakich materiałów wykonano elementy, które niszczyli żołnierze Kima.

Nagranie z wydarzenia opublikowała północnokoreańska telewizja państwowa KRT. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W ramach ekstremalnego pokazu sztuk walki północnokoreańscy żołnierze zaprezentowali swoje zdolności. Nie jest jasne, na ile propagandowe zdjęcia pokazują rzeczywiste możliwości żołnierzy. Nie wiadomo, z jakich materiałów wykonano przedmioty imitujące m.in. młoty, łańcuchy, cegły i dachówki.

Na nagraniach widać więc m.in., jak mężczyźni rozkruszają grube cegły gołymi pięściami oraz innymi częściami ciała, w tym głową, kładą się na gwoździach i potłuczonym szkle, a także wyginają stalowe pręty szyją i rękami zrywają z siebie łańcuchy.

Część zdjęć, mogąca wywołać niepokój, pokazuje żołnierzy używających młotów. Uderzają oni nimi w innych żołnierzy i po takich uderzeniach pękają kolejne elementy.

W trakcie pokazu wojskowi wykonywali także imponujące akrobacje, takie jak salta czy przeskakiwanie przez samochody. Widzowie mogli też podziwiać ich technikę walki, w tym ciosy wykonywane w powietrze, kopnięcia z półobrotu i rzucanie nożami do celu.

Obecny na widowni Kim Dzong Un zdawał się być zachwycony pokazem. Dyktator śmiał się i nagradzał wyczyny żołnierzy gromkimi oklaskami. Po występie Kim powiedział, że rozwijanie uzbrojenia przez Koreę Północną jest niezbędne w obliczu wrogiej polityki Stanów Zjednoczonych i zbrojeń Korei Południowej - donoszą północnokoreańskie media. Jak podkreślają w swoich relacjach, przedstawienie miało pokazać wrogom KRLD, że jej żołnierze mają "stalowe pięści, którymi będą bronić pokoju w ojczyźnie". 

Autor:momo/adso

Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Reuters