KCNA: Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców marynarki USA

Źródło:
PAP

Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała we wtorek, że Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców w bazie marynarki USA, wykonane przez wystrzelonego niedawno przez Pjongjang pierwszego satelitę szpiegowskiego.

Władze w Pjognjangu ogłosiły niedawno, że umieściły na orbicie swojego pierwszego satelitę zwiadowczego, który ma obserwować działania USA i Korei Południowej.

Według KCNA Kim Dzong Un obejrzał zdjęcia Rzymu, bazy lotnictwa USA na wyspie Guam, bazy amerykańskiej marynarki wojennej Norfolk, stoczni Newport News i lotniska w stanie Wirginia, a także Białego Domu i Pentagonu. Na zdjęciach bazy Norfolk i stoczni Newport News dostrzeżono cztery amerykańskie lotniskowce i jeden brytyjski - napisano.

Możliwości satelity nie zostały niezależnie zweryfikowane

Wcześniej północnokoreańska agencja informowała, że w czasie wizyty w ośrodku kontrolnym Narodowej Administracji Technologii Aerokosmicznej (NATA) Kim "dokonał inspekcji" zdjęć potencjalnych "najważniejszych celów", w tym stolicy Korei Południowej, Seulu, i miast, w których znajdują się bazy amerykańskiego wojska.

Czytaj również: Gorąco na granicy między Koreami. Żołnierze odbudowują wartownie. Koniec strefy zdemilitaryzowanej

Korea Północna z powodzeniem umieściła na orbicie swojego pierwszego satelitę szpiegowskiego – ogłosiła państwowa agencja prasowa KCNAKCNA

Południowokoreańscy eksperci wojskowi i analitycy zwracali jednak uwagę, że możliwości północnokoreańskiego satelity nie zostały niezależnie zweryfikowane, ponieważ wykonanych przez niego zdjęć nie pokazano publicznie. Wystrzelenie satelity potępiły USA, Korea Południowa i Japonia.

Autorka/Autor:ks/ft

Źródło: PAP