Dziewczyna nagrywa relację, rozlega się błysk i huk. Moment uderzenia rakiety

Źródło:
tvn24.pl
Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniu
Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniuTwitter/@nexta_tv
wideo 2/10
Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniuTwitter/@nexta_tv

Pociski spadły w poniedziałek rano na Kijów. W internecie pojawiło się wideo pokazujące młodą dziewczynę, która nagrywała relację po pierwszych eksplozjach i zarejestrowała też moment uderzenia kolejnej wystrzelonej przez Rosjan rakiety. Na nagraniu widać, jak dziewczyna unosi wzrok, nad jej głową widać błysk, słychać szum i rozlega się eksplozja.

Kijów został w poniedziałek rano ostrzelany. Jak informują władze, są zabici i ranni. "Kilka wybuchów w dzielnicy Szewczenkowskiej - w centrum stolicy. Wszystkie służby udają się na miejsce. Szczegóły później" - napisał nad ranem mer miasta Witalij Kliczko w mediach społecznościowych na Telegramie.

"Zwracam się do wszystkich mieszkańców stolicy: podczas alarmu pozostawajcie w schronach"

Kliczko ostrzegł, że istnieje zagrożenie kolejnymi atakami i poprosił mieszkańców, by pozostawali w schronach.

"Stolica pod atakiem rosyjskich terrorystów! Rakiety trafiły w obiekty w centrum miasta (w rejonie szewczenkowskim) i rejonie sołomiańskim. Alarm przeciwlotniczy, czyli zagrożenie, nadal trwa. Zwracam się do wszystkich mieszkańców stolicy: podczas alarmu pozostawajcie w schronach. Do centrum miasta, jeśli nie ma takiej konieczności, lepiej dziś nie przyjeżdżać" - napisał Kliczko na Telegramie.

"229. dzień próbuje się nas unicestwić i wymazać z powierzchni ziemi. Zabijają naszych ludzi śpiących w domu w Zaporożu. Zabijają ludzi, zmierzających do pracy w Dnieprze i Kijowie" - napisał na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Do wpisu dołączył nagranie, ukazujące zniszczenia po ataku rakietowym na Kijów.

"Próbuje się nas unicestwić i wymazać z powierzchni ziemi". Zełenski publikuje nagranie z ataku na Kijów
"Próbuje się nas unicestwić i wymazać z powierzchni ziemi". Zełenski publikuje nagranie z ataku na KijówFacebook/Wołodymyr Zełenski

Eksplozja, latające w powietrzu odłamki

Niezależny białoruski portal informacyjny Nexta opublikował wideo, które młoda dziewczyna zaczęła kręcić po pierwszych eksplozjach w Kijowie. Na nagraniu relacjonuje ona sytuację. W pewnym momencie unosi wzrok, a nad jej głową rozlega się błysk i słychać szum.

Przestraszona autorka nagrania pochyla głowę, wtedy słychać eksplozję i widać latające w powietrzu odłamki. Dziewczyna łapie się za głowę, krzyczy i zaczyna biec.

Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniu
Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniuTwitter/@nexta_tv

Autorka/Autor:akr//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@nexta_tv

Tagi:
Raporty: