"Juncker musiał skrócić wakacje w Austrii z powodów medycznych"

TVN24

Aktualizacja:

Jean-Claude Juncker, urzędujący do 31 października przewodniczący Komisji Europejskiej, przerwał wakacje, aby poddać się pilnemu zabiegowi medycznemu - poinformowały jego służby prasowe.

"Jean-Claude Juncker musiał skrócić wakacje w Austrii z powodów medycznych. Został on zabrany do Luksemburga, gdzie przejdzie pilną cholecystektomię (chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego)" - napisały służby prasowe przewodniczącego Komisji Europejskiej, dodając, że zabieg ten jest rutynową procedurą.

Spekulacje na temat zdrowia Junckera

W przyszłym tygodniu Juncker miał wziąć udział szczycie przywódców państw grupy G-7, który odbędzie się w Biarritz w południowo-zachodniej Francji.

Stan zdrowia 64-letniego byłego premiera Luksemburga od dawna jest tematem medialnych spekulacji, które nasiliły się zwłaszcza po szczycie NATO w zeszłym roku, gdy podczas wspólnego przejścia przywódców państw miał on wyraźne problemy z chodzeniem.

Kadencja Junckera i całej kierowanej przez niego Komisji upływa 31 października. Jego następczynią będzie Niemka Ursula von der Leyen, która zarazem będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Autor: tmw\mtom / Źródło: PAP