Eksplozja w klinice medycznej. Nie żyje 19 osób

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP, Reuters, BBC
Eksplozja w klinice medycznej w TeheranieReutersTV
wideo 2/2
ReutersTVEksplozja w klinice medycznej w Teheranie

W wyniku wybuchu gazu w klinice medycznej Sina Athar na północy Teheranu zginęło dziewiętnaście osób, a sześć odniosło poważne obrażenia - podała w nocy z wtorku na środę oficjalna irańska agencja prasowa IRIB, cytując urzędników państwowych.

Hamidreza Goudarzi, zastępca gubernatora Teheranu powiedział, że przyczyną eksplozji był wyciek gazu. Według państwowej telewizji wybuchów było więcej niż jeden, bowiem w klinice znajdowało się kilka zbiorników z gazem. W wyniku eksplozji powstał pożar, a na przyjęcie rannych przygotowany został pobliski szpital.

Straż pożarna przystąpiła do ewakuowania mieszkańców okolicznych budynków, które zostały uszkodzone. Jak poinformował rzecznik straży pożarnej w Teheranie Jalal Maleki, cytowany przez BBC, strażakom udało się uratować 20 osób. Relacjonował, że w momencie eksplozji część ofiar znajdowała się na wyższych piętrach budynku, głównie w salach operacyjnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Według lokalnych władz większość ofiar wybuchu stanowiły kobiety.

W wyniku wybuchu gazu w klinice medycznej Sina Athar zginęło 19 osóbABEDIN TAHERKENAREH/PAP/EPA

Wcześniej informowano o śmierci trzynastu osób. - W budynku pracowało 25 lekarzy, w placówce przeprowadzano mniejsze zabiegi medyczne i badania obrazowe - poinformował minister zdrowia Iraj Harirchi.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP, Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: ABEDIN TAHERKENAREH/PAP/EPA