Jedno dziecko miała uderzyć w twarz, drugie zostawić bez opieki. Kierowniczka żłobka aresztowana 

Źródło:
La Vanguardia, El Mundo
Elche, Hiszpania. Kierowniczka żłobka aresztowana
Elche, Hiszpania. Kierowniczka żłobka aresztowana
Google Earth
Elche, Hiszpania. Kierowniczka żłobka aresztowanaGoogle Earth

Kierowniczka żłobka w Elche w Hiszpanii została aresztowana w związku z podejrzeniem uderzenia 18-miesięcznej podopiecznej w twarz oraz pozostawienia innego dziecka, ośmiomiesięcznego, na zewnątrz placówki bez opieki. Do jej zatrzymania doprowadziło nagranie zarejestrowane przez mieszkającego w pobliżu żłobka mężczyznę - podał w środę portal dziennika "La Vanguardia". 

30-letnia kierowniczka żłobka w Elche, miejscowości oddalonej o około 30 km od Alicante, została aresztowana w związku z domniemaniem uderzenia w twarz pozostającej pod jej opieką 18-miesięcznej dziewczynki. Do zatrzymania kobiety doszło w środę 29 listopada - podał portal dziennika "La Vanguardia". Zgodnie z ustaleniami serwisu, do aresztowania doprowadziła skarga przesłana policji przez mieszkańca sąsiadującego z placówką budynku. Zgłoszenie opatrzone zostało nagraniem ukazującym przebieg wydarzeń.

Na zarejestrowanym z balkonu mężczyzny wideo widać dwójkę przebywających przed budynkiem żłobka dzieci w wieku osiem oraz 18 miesięcy. Młodsze z nich płacze. Z budynku wychodzi kierowniczka. Kobieta uderza w twarz starsze dziecko, po czym prowadzi je do środka, pozostawiając bez opieki zawodzące niemowlę - opisuje treść nagrania "La Vanguardia".

Kierowniczka żłobka w Elche aresztowana

Do zdarzenia miało dojść w październiku. Po otrzymaniu skargi od mężczyzny mieszkającego w sąsiedztwie żłobka i przeanalizowaniu treści przesłanego przez niego nagrania, wszczęto dochodzenie. Kierowniczkę żłobka aresztowano 29 listopada. Obecnie jej sprawą zajmuje się sąd w Elche - informuje "La Vanguardia".

Reprezentujący rodziców poszkodowanych dzieci prawnicy odnieśli się do incydentu w przesłanych portalowi oświadczeniach. Jak wynika z ich treści, podopieczni żłobka mieli mieć ślady przemocy już wcześniej, jednak rodzice nie wysnuwali pod kątem personelu żłobka "żadnych podejrzeń", gdyż ten tłumaczył obrażenia atakami innych dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Pijane opiekunki w przedszkolu. Będzie kontrola kuratorium

Autorka/Autor:jdw//az

Źródło: La Vanguardia, El Mundo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock