"Gospodarka nie zostanie zamknięta ponownie, aby tylko uchronić niezaszczepioną część obywateli"

Autor:
mp/kab
Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Kiedy wprowadzaliśmy restrykcje związane z pandemią, nie było żadnych szczepionek - powiedział premier Grecji, Kyriakos Mitsotakis. - Gospodarka nie zostanie zamknięta ponownie, aby tylko uchronić niezaszczepioną część obywateli - stwierdził w wywiadzie opublikowanym w niedzielę.

Chociaż grecki rząd stopniowo znosi obostrzenia związane z koronawirusem, a liczba zakażeń spada, to w kraju rośnie niepokój związany z rozprzestrzenianiem się na świecie bardziej zakaźnego wariantu Delta - donosi Reuters. - Kiedy wprowadzaliśmy restrykcje związane z pandemią, nie było żadnych szczepionek - powiedział Kyriakos Mitsotakis gazecie Kathimerini. - Teraz mamy szczepionki - dodał premier Grecji.

Gospodarka Grecji nie zostanie zamknięta ponownie z powodu pandemii COVID-19, aby tylko uchronić niezaszczepioną cześć obywateli - podsumował Mitsotakis.

OGLĄDAJ TVN24 W TVN24 GO

Bon i darmowy internet

Mitsotakis stwierdził również, że nie może wprowadzić obowiązkowych szczepień. - Każdy bierze za siebie odpowiedzialność. Kraj nie zamknie się ponownie dla ochrony kilku nieszczepionych - powiedział.

Szef rządu ogłosił tydzień temu, że "każda młoda osoba, która zaszczepi się pierwszą dawką, otrzyma bon o wartości 150 euro". Dodatkową zachętą dla młodzieży ma być darmowy dostęp do internetu w telefonie przez cały sierpień. Obecnie w kraju w pełni zaszczepiono 35 procent obywateli.

Kamari, GrecjaShutterstock

Podróżni z Unii Europejskiej mogą przekroczyć grecką granicę po okazaniu paszportu covidowego (unijnego certyfikatu Covid). Pozostałe osoby muszą mieć ze sobą wynik negatywnego testu na koronawirusa. Zwolnieni z tego obowiązku są zaszczepieni lub ozdrowieńcy.

CZYTAJ: Grecja otwiera się na turystów. Jakie restrykcje obowiązują podróżnych?

W kraju odnotowano do tej pory 425 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 12,5 tysiąca osób chorujących na COVID-19.

Autor:mp/kab

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości