TVN24 | Świat

Kluby nocne. Ponad 300 ofiar tajemniczych ukłuć we Francji. Chorują, mają zawroty głowy, tracą przytomność

TVN24 | Świat

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP
Klub nocny
Klub nocnyReuters
wideo 2/3
ReutersKlub nocny

Francuska policja odnotowała ponad 300 ofiar tajemniczych ukłuć w klubach nocnych i dyskotekach w całym kraju - podała stacja informacyjna BFM TV. Ofiary odczuwają różne dolegliwości, część z nich traci przytomność.

Od końca marca ponad 300 klientów klubów nocnych i dyskotek, głównie kobiet, zostało ukłutych przez nieznaną osobę lub osoby. Doniesienia o tego typu zdarzeniach pochodzą z całego kraju, chociaż więcej zgłoszeń pojawiło się w południowej Francji. Dotychczas nie udało się zidentyfikować sprawców.

Kilka dni temu francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych apelowało o zachowanie ostrożności w klubach nocnych.

Chorują, mają zawroty głowy, tracą przytomność

Ofiary czasami chorują i odczuwają uderzenia gorąca, zawroty głowy, a nawet utratę przytomności lub czucia. Skutki ukłuć u niektórych występują natychmiast, a u innych dopiero po pewnym czasie.

Śledczy zlecili przeprowadzenie badań toksykologicznych, serologicznych i badań moczu ofiar. W ich ciałach nie zidentyfikowano żadnej konkretnej substancji, poza śladami alkoholu lub konopi indyjskich.

Podobne zjawisko w dyskotekach zidentyfikowano również w Wielkiej Brytanii. W styczniu brytyjska policja odnotowała około 1300 doniesień o tajemniczych ukłuciach - podała BFM TV.

Autor:ads/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości