Depardieu o "szalonych, niedopuszczalnych ekscesach" Putina

Źródło:
Reuters, Interfax, Radio Swoboda
Gerard Depardieu ma rosyjskie obywatelstwo
Gerard Depardieu ma rosyjskie obywatelstwo Reuters
wideo 2/35
Gerard Depardieu ma rosyjskie obywatelstwo Reuters

Francuski aktor Gerard Depardieu, który jeszcze do niedawna pochlebnie wypowiadał się pod adresem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, skrytykował jego "szalone, niedopuszczalne ekscesy" w Ukrainie - podała agencja Reutera. Rzecznik Kremla powiedział, że Depardieu "najwyraźniej nie rozumie sytuacji". Piątek jest 37. dniem agresji Rosji na Ukrainę.

Gerard Depardieu, który przyjął obywatelstwo rosyjskie w 2013 roku powiedział w czwartek agencji AFP, że "Rosjanie nie są odpowiedzialni za szalone, niedopuszczalne ekscesy swoich przywódców, takich jak Władimir Putin".

Francuski aktor powiedział również, że przekaże cały dochód z trzech wystąpień, które odbyły się w Paryżu, "ukraińskim ofiarom tej tragicznej bratobójczej wojny".

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. 37. DOBA INWAZJI

Kreml zareagował na słowa Depardieu twierdzeniem, że "najwyraźniej nie rozumie sytuacji". - Ponieważ został wspomniany (przez aktora - red.) prezydent, zakładam, że Depardieu najprawdopodobniej nie do końca rozumie, co się dzieje - powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję Interfax. Dodał również, że "w razie potrzeby będziemy gotowi mu wszystko opowiedzieć i wyjaśnić, aby lepiej rozumiał".

Gerard Depardieu
Gerard Depardieu. Zdjęcie archiwalne Gerard Depardieu Shutterstock

Ucieczka od podatków i "ciepłe" przyjęcie Putina

Gerard Depardieu, uciekający kilka lat temu przed wysokimi podatkami we Francji, został "ciepło" przyjęty przez Władimira Putina, który w styczniu 2013 roku nadał mu rosyjskie obywatelstwo w zamian za "zasługi dla kultury i kinematografii rosyjskiej". Aktor osobiście odebrał swój nowy paszport od Putina w rezydencji rosyjskiego przywódcy na wybrzeżu Morza Czarnego.

Od tamtej pory gwiazdor stał się piewcą Rosji, mówiąc m.in. o Putinie jako "uosobieniu skomplikowanego i fascynującego charakteru rosyjskiego". Depardieu twierdził także, że "czuje się już Rosjaninem".

Czytaj też: Depardieu w Rosji zamelduje się na ulicy Demokratycznej

W 2015 roku Gerard Depardieu trafił na ukraińską listę ludzi kultury uznawanych za "zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego", między innymi z powodu wypowiedzi, w których aktor zaprzeczał istnieniu niepodległej Ukrainy.

Depardieu popiera Putina (materiał z 2014 roku)
Depardieu popiera Putina 18.12 | Gerard Depardieu popiera prezydenta Rosji Władimira Putina. - Sytuacja, która rani Rosję rani także mnie - uważa popularny aktor. TVN24 BiS

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Autorka/Autor:tas/ tam

Źródło: Reuters, Interfax, Radio Swoboda

Tagi:
Raporty: