Były prezydent Francois Hollande i aktorka Julie Gayet wzięli ślub

Źródło:
PAP

Były prezydent Francji Francois Hollande i aktorka Julie Gayet wzięli dyskretny ślub – poinformowały we wtorek francuskie media. Cywilna uroczystość odbyła się w sobotę w ratuszu w miejscowości Tulle w departamencie Correze w Nowej Akwitanii.

"Francois Hollande i Julie Gayet pobrali się prywatnie" - poinformował lokalną gazetę "La Montagne" ratusz. Parę węzłem małżeńskim połączył mer Bernard Combes.

To pierwsze małżeństwo Hollande’a, ojca czwórki dzieci ze związku z polityk Segolene Royal. Para była ze sobą przez 30 lat. Gayet była rozwódką po rozstaniu się w 2006 roku z Santiago Amigorenem, z którym ma dwóch synów.

Francois Hollande i aktorka Julie GayetJerome Domine/ABACAPRESS.COM/PAP

Romans zakończony na ślubnym kobiercu

67-letni Hollande i 50-letnia Gayet romansowali od 2013 roku, co ujawnił magazyn "Closer" w 2014 roku, opisując, jak ówczesny prezydent uciekał z Pałacu Elizejskiego od swojej ówczesnej nieformalnej partnerki, dziennikarki politycznej Valerie Trierweiler oraz od swoich ochroniarzy na skuterze na schadzki z Gayet. Złośliwi zastanawiali się wówczas, czy szef państwa zabiera na potajemne spotkania kody atomowe.

Po ujawnionym romansie z Gayet Hollande zerwał relacje z Trierweiler, która przeżyła załamanie nerwowe i leczyła się w szpitalu psychiatrycznym.

Zakochani Hollande i Gayet w 2018 roku kupili dom na wzgórzach Tulle, gdzie spędzają większość czasu.

Autorka/Autor:momo/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jerome Domine/ABACAPRESS.COM/PAP