Francois Hollande

Francois Hollande

"Tutaj ludzie nie mają dostępu do broni". Hollande odpowiada Trumpowi

- Tutaj nie ma uzbrojonych ludzi otwierających ogień do tłumu tylko w celu osiągnięcia satysfakcji ze spowodowania dramatu i tragedii - powiedział w sobotę Francois Hollande. Prezydent Francji zareagował w ten sposób na wypowiedź Donalda Trumpa, który powiedział, że "Paryż nie jest już Paryżem" po atakach islamistów.

Hollande ostrzegł Trumpa przed "izolacjonizmem"

Prezydent Francji w rozmowie telefonicznej, którą odbył w sobotę z prezydentem USA, podkreślił, że będzie dążył do konsolidacji Unii Europejskiej, a sojusz wojskowy w ramach NATO uważa za nieodzowny i niemożliwy do zastąpienia. Przestrzegł przed protekcjonizmem.

Hollande przestrzega Trumpa

Zwracając się bezpośrednio do prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, prezydent Francji Francois Hollande w noworocznym orędziu telewizyjnym przestrzegł, że Francja nie pozwoli na podważenie porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu w 2015 roku.

Hollande chce się poświęcić ochronie najsłabszych

Prezydent Francji Francois Hollande, który ogłosił, że nie zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach w 2017 r., powiedział w sobotę, że jako szef państwa chce odtąd poświęcić się ochronie najsłabszych oraz społeczności zagrożonych przez wojny i terroryzm.

Hollande nie chce walczyć o drugą kadencję

Francuski prezydent Francois Hollande ogłosił, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję - podała agencja Reutera. To zaskakujący krok, który nagle otwiera pole do walki o nominację do startu w wyborach z ramienia Partii Socjalistycznej.

To nie tylko Hollande. "Problem leży w samej partii"

Francuscy socjaliści, z niepokojem spoglądający w stronę przyszłorocznych wyborów prezydenckich, są skłonni uznać, że to niepopularność Francois Hollande'a jest ich największym problemem; tymczasem leży on znacznie głębiej - pisze w piątek "Financial Times".