Lekarz Białego Domu o badaniach próbek pobranych od Trumpa

TVN24 | Świat

Autor:
now
Źródło:
PAP

Prezydent USA Donald Trump od doby nie ma objawów COVID-19, a od ponad czterech dni nie miał gorączki - przekazał w oświadczeniu lekarz Białego Domu Sean Conley. Przekazał też informacje o wynikach badań próbek pobranych od przywódcy Stanów Zjednoczonych.

Doktor Sean Conley poinformował w środę, że u najważniejszego amerykańskiego polityka wykryto przeciwciała. Wynika tak z próbek, które pobrano w poniedziałek. Dodał, że Donald Trump od doby nie ma objawów COVID-19, a od ponad czterech dni nie miał gorączki

Tego dnia prezydent USA po trzech dobach opuścił szpital wojskowy pod Waszyngtonem. Po czwartkowym pozytywnym teście na koronawirusa Donald Trump następnego dnia wieczorem został hospitalizowany.

Zapowiedź powrotu na kampanijny szlak

Z komunikatów zespołu medycznego zajmującego się prezydentem wynika, że w piątek prezydent miał gorączkę i spadły mu wskaźniki tlenowe. W Białym Domu - jeszcze przed wylotem śmigłowcem do szpitala - podano mu dodatkowy tlen. W ośrodku medycznym stan prezydenta miał systematycznie się poprawiać.

Z uwagi na zakażenie SARS-CoV-2 na mniej niż miesiąc przed wyborami prezydenckimi Trump nie uczestniczy w spotkaniach wyborczych. Ubiegający się o reelekcję republikanin zapowiada jednak na Twitterze, że niedługo powróci na kampanijny szlak.

Codziennie komunikaty o stanie zdrowia prezydenta mocno wpływają nie tylko na życie polityczne w USA, ale i indeksy giełdowe. Te - po pierwszych informacjach o koronawirusie u Trumpa - odnotowały spadki. Za swoją politykę informacyjną zespół medyczny Białego Domu spotyka się z krytyką mediów. Mimo pytań dziennikarzy nie udostępniono wszystkich szczegółów dotyczących stanu zdrowia Trumpa oraz przebiegu jego choroby.

Prezydent USA Donald Trump przeszedł zakażenie koronawirusemshutterstock

Autor:now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Tagi:
Raporty: