Chiny. Akrobatka zmarła po upadku podczas pokazu

Źródło:
BBC
Chińska akrobatka miała wypadek podczas występu w miejscowości Suzhou. Nie przeżyła
Chińska akrobatka miała wypadek podczas występu w miejscowości Suzhou. Nie przeżyła
Google Earth
Chińska akrobatka miała wypadek podczas występu w miejscowości Suzhou. Nie przeżyłaGoogle Earth

Podczas jednego z pokazów w Chinach doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 37-letnia gimnastyczka. Akrobatka upadła z dużej wysokości – nagranie ze zdarzenia wstrząsnęło opinią publiczną w Chinach.

37-letnia chińska akrobatka Sun Moumou zmarła w wyniku upadku podczas występu w mieście Suzhou we wschodnich Chinach. Na nagraniu udostępnionym w internecie można zobaczyć, jak gimnastyczka spada na twardą scenę podczas pokazu wykonywanego z partnerem, prywatnie jej mężem – przekazał brytyjski nadawca BBC.

Sun spadła ze znacznej wysokości po tym, jak jej partnerowi nie udało się jej złapać nogami. Kobieta zmarła w szpitalu. BBC przekazał, że kobieta osierociła dwójkę dzieci. W sprawie wypadku prowadzone jest śledztwo – przekazali miejscowi urzędnicy.

Wstrząsające nagranie z wypadku

Nagranie wstrząsnęło opinią publiczną w Chinach. Użytkownicy mediów społecznościowych wskazują na brak stosownych środków bezpieczeństwa przy wykonywaniu tak niebezpiecznych akrobacji.

Lokalny Departament Kultury i Turystyki twierdzi, że grupa odpowiedzialna za pokaz nie uzyskała stosownej zgody na przeprowadzenie występu i że zostanie w związku z tym "stosownie potraktowana".

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock