Brazylia: Masakra na stadionie

Aktualizacja:
Osiem osób zginęło, a 150 zostało rannych, kiedy zawaliła się część trybuny na stadionie w brazylijskim mieście Salvador. Kibice spadli z dużej wysokości przez wyrwę w betonowej konstrukcji. Do tragedii doszło po meczu piłkarzy miejscowej drużyny Bahia z zespołem Vila Nova ze stanu Goias, decydującym o awansie do drugiej ligi. Po grze, zakończonej wynikiem 0:0, kibice ruszyli z korony na płytę stadionu, by świętować awans gospodarzy. (APTN)
aptnTragedia na stadionie w Brazylii

Osiem osób zginęło, a 150 zostało rannych, kiedy zawaliła się część trybuny na stadionie w brazylijskim mieście Salvador. Kibice spadli z dużej wysokości przez wyrwę w betonowej konstrukcji.

Do tragedii doszło po meczu piłkarzy miejscowej drużyny Bahia z zespołem Vila Nova ze stanu Goias, decydującym o awansie do drugiej ligi. Po grze, zakończonej wynikiem 0:0, kibice ruszyli z korony na płytę stadionu, by świętować awans gospodarzy.

Jedna z trybun nie wytrzymała naporu i zawaliła się, a razem z nią wielu kibiców. Jak informowały lokalne media - na meczu było około 60.000 widzów. Większość z nich nie zauważyła nawet, że na stadionie doszło do tragedii.

Stadion Fonte Nova w Salvador został wybudowany w 1951 roku. Według miejscowej prasy znajduje się "w ruinie", jest przestarzały, jak większość obiektów w Brazylii, które są rzadko modernizowane. Media podkreśliły również, iż stadion ten przewidywany był na arenę piłkarskich mistrzostw świata w 2014 r., których organizację Brazylia oficjalnie otrzymała pod koniec października.

Źródło: PAP, APTN

Źródło zdjęcia głównego: aptn

Pozostałe wiadomości