W Sars-la-Buissiere rozpoczęto wyburzanie domu seryjnego mordercy i pedofila Dutroux

Źródło:
PAP

W poniedziałek rozpoczęto wyburzanie domu seryjnego mordercy i gwałciciela dzieci Marca Dutroux znajdującego się w miejscowości Sars-la-Buissiere leżącej w walońskiej gminie Lobbes - informują belgijskie media. - To koniec smutnego rozdziału w historii naszego regionu - powiedział burmistrz miasta Lucien Bauduin.

W miejscowości Sars-la-Buissiere na południu Belgii rozpoczęto wyburzanie domu seryjnego mordercy i gwałciciela dzieci Marca Dutroux - poinformowały belgijskie media. 17 sierpnia 1996 roku w ogrodzie budynku odkryto ciała dwóch dziewczynek. Julie i Melissa zostały zamordowane przez belgijskiego przestępcę.

- Cieszę się, że zaczyna się rozbiórka. To koniec smutnego okresu w historii naszego regionu - powiedział burmistrz miasta Lucien Baudui.

Jak podaje dziennik "De Morgen", rozbiórka potrwa dwa tygodnie. - Nieruchomość jest monitorowana 24 godziny na dobę - powiedział gazecie Christophe Lemaitre, szef firmy, która zajmuje się demontażem domu.

Zburzono dom Dutroux w Marcinelle

W czerwcu ubiegłego roku zburzono dom Dutroux w miejscowości Marcinelle, leżącej niedaleko Charleroi na południu Belgii. Na miejscu, gdzie stał budynek, powstanie park pamięci ofiar pedofila.

Marc Dutroux w latach 80. i 90. porwał, uwięził i wykorzystywał seksualnie 11 dziewcząt w wieku od 8 do 19 lat. Cztery z nich zostały zamordowane. W 2004 roku został za to skazany na karę dożywotniego więzienia, którą odbywa w izolacji w więzieniu w Nivelles.

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP