Rosja zaatakowała Ukrainę. Minister Obrony Ukrainy: zniszczcie tyły kolumn, nie ruszajcie czołgów

Autor:
js/
tam
Źródło:
PAP
Zniszczenia po rosyjskim ataku na Izium [3.03.2022]
Zniszczenia po rosyjskim ataku na Izium [3.03.2022]Twitter/Nexta
wideo 2/22
Twitter/NextaZniszczenia po rosyjskim ataku na Izium [3.03.2022]

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow zaapelował do Ukraińców o przypuszczanie ataków na kolumny pojazdów z zaopatrzeniem dla sił rosyjskich. "Nie ruszajcie czołgów. (Róbcie to) tylko jeśli naprawdę musicie" - zaznaczył.

Ołeksij Reznikow, szef ukraińskiego Ministerstwa Obrony, napisał w środę wieczorem w mediach społecznościowych: "musimy pozbawić rosyjskie wojska wsparcia logistycznego". "Nie ruszajcie czołgów. (Róbcie to) tylko jeśli naprawdę musicie. Zniszczcie tyły kolumn, podążające za pojazdami opancerzonymi. Jeżeli wróg nie ma paliwa, amunicji, żywności, wsparcia inżynieryjnego, będzie bezbronny" - zaznaczył we wpisie.

"Myśliwi, leśniczy - znacie każdą ścieżkę i każde przejście w waszej okolicy. To jest wasz czas" - dodał minister obrony.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Minister obrony Ukrainy: najwyższy czas przystąpić do odparcia

Podkreślał, że Ukraińcy bronią się już 160 godzin, a teraz nadszedł czas na zwiększenie presji na wroga, który stracił inicjatywę.

"Najwyższy czas przystąpić do odparcia!" - zaapelował Reznikow.

"Wróg musi czuć, że każdy krok bez zaproszenia na ziemi ukraińskiej może być jego ostatnim. Konieczne jest, aby okupant miał tylko jedną motywację - jak najszybciej uciec z naszego kraju" - zakończył swój apel minister obrony.

Cztery eksplozje w centrum Kijowa (wideo opublikowane 03.03.2022 r.)
Cztery eksplozje w centrum KijowaTVN24

Atak Rosji na Ukrainę

Tydzień temu, w czwartek 24 lutego nad ranem, na rozkaz Władimira Putina, Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Agresorzy bombardują nie tylko strategiczną infrastrukturę wojskową, ostrzeliwana jest także infrastruktura cywilna, w tym budynki mieszkalne. Jak podaje strona ukraińska, wśród ofiar są setki cywilów, w tym dzieci. Rosjanie weszli na Ukrainę zarówno od północy - także z terytorium Białorusi - jak i z południa, z Krymu. Najcięższe starcia toczą się o Charków oraz o stolicę - Kijów. Ukraińcy stawiają twardy opór.

W centrum Kijowa w nocy ze środy na czwartek doszło do czterech potężnych eksplozji. W czasie ostrzału artyleryjskiego Izium, w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy, zginęło ośmioro cywilów. W nocy ze środy na czwartek władze ukraińskie poinformowały, że Rosjanie zajęli Chersoń, miasto na południu kraju.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Vasyl Molchan/ Ukrinform/Future Publishing/Getty Images

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości