TVN24 | Świat

Charles Michel wystosował zaproszenia do udziału w nieformalnym szczycie Rady Europejskiej

TVN24 | Świat

Autor:
asty/
tam
Źródło:
PAP
Oklaski w europarlamencie po wystąpieniu prezydenta UkrainyEVS
wideo 2/3
EVSOklaski w europarlamencie po wystąpieniu prezydenta Ukrainy

Do szefów państw i rządów Unii Europejskiej wystosowane zostały zaproszenia do wzięcia udziału w nieformalnym posiedzeniu Rady Europejskiej. Jej przewodniczący Charles Michel podkreślił, że tematem dyskusji będzie rozwój zdolności obronnych Unii Europejskiej, zmniejszenie zależności energetycznej od rosyjskiego gazu, ropy i węgla, a także budowa silnej bazy ekonomicznej Unii Europejskiej.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel wystosował we wtorek zaproszenia do szefów państw i rządów Unii Europejskiej do wzięcia udziału w nieformalnym posiedzeniu RE w dniach 10-11 marca w Paryżu. Spotkanie poświęcone będzie wojnie w Ukrainie.

Czytaj też: Prezes Fundacji Ocalenie o uchodźcach z Ukrainy. "Musimy się szykować na maraton, a nie sprint"

"Rosja ponownie przyniosła Europie wojnę" - napisał Charles Michel w komunikacie na stronie Rady Europejskiej. "Ta niesprowokowana i nieuzasadniona agresja militarna na Ukrainę rażąco narusza prawo międzynarodowe i podważa bezpieczeństwo europejskie. Rosja spowodowała niewyobrażalne cierpienie ludności Ukrainy. Składamy hołd narodowi Ukrainy za odwagę w obronie własnego kraju. Razem z Ukrainą stoimy zdecydowanie po stronie wolności i demokracji. Ukraina jest częścią naszej europejskiej rodziny" - dodał.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Charles Michel zaprasza na nieformalny szczyt Rady Europejskiej

"Ten konflikt i jego konsekwencje będą centralnym punktem naszego nieformalnego spotkania w Wersalu w dniach 10-11 marca" - przekazał przewodniczący Rady Europejskiej.

Charles Michel podkreślił, że tematem dyskusji będzie rozwój zdolności obronnych UE, zmniejszenie zależności energetycznej od rosyjskiego gazu, ropy i węgla, a także budowa silnej bazy ekonomicznej UE.

Czytaj też: Komisja Europejska: co najmniej pół miliarda euro na pomoc dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: