1,5-roczna ukraińska dziewczynka z poparzeniem 60 procent ciała przetransportowana do Czech

Źródło:
PAP

W ramach programu "Medevac" czescy wojskowi przetransportowali z Rzeszowa do Pragi 18-miesięczną dziewczynkę, która doznała poparzeń 60 procent ciała. Czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych przekazało, że dziecko jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Czescy piloci wojskowi przetransportowali z Rzeszowa do Pragi półtoraroczną ukraińską dziewczynkę, która ma poparzone 60 procent ciała. Na Ukrainie nie można było zapewnić jej opieki specjalistycznej. Jest to pierwszy od czasu rozpoczęcia rosyjskiej agresji transport ofiary poparzenia do Unii Europejskiej.

Ukraińska dziewczynka przetransportowana do Czech

Akcję koordynowało czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych i czeska placówka w Warszawie. Dziecko trafiło pod opiekę czeskich lekarzy w stanie krytycznym, ale stabilnym. Opiekują się nim lekarze z dwóch wiodących placówek szpitalnych w Pradze.

Ewakuację przeprowadzono w ramach programu pomocy leczniczej i humanitarnej "Medevac". Zdaniem czeskiego resortu spraw wewnętrznych to pierwsze w skali UE wykorzystanie programu podczas wojny na Ukrainie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/vnitro

Tagi:
Raporty: