TVN24 | Świat

Media: prezydent Armenii w szpitalu. Komplikacje po zakażeniu koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
tas//rzw
Źródło:
Interfax, RIA Nowosti, aysor.am

Prezydent Armenii Armen Sarkisjan trafił do szpitala z powodu problemów z sercem - informuje rosyjska agencja Interfax, powołując się na źródła w Erywaniu. Wcześniej 67-letni przywódca przeszedł leczenie związane z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Agencja Interfax przekazała w piątkowej depeszy, że Armen Sarkisjan trafił do centrum medycznego w Erywaniu, gdzie przeprowadzany jest zabieg wszczepienia stentu (protezy naczyniowej). Doniesień tych nie skomentowała ani służba prasowa armeńskiego prezydenta, ani klinika, w której według mediów polityk przebywa.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Komplikacje po zakażeniu koronawirusem

Armeński portal aysor.am napisał, że po zakażeniu koronawirusem Sarkisjan "miał komplikacje", a do centrum medycznego został przewieziony w celu przeprowadzenia badań.

Zakażenie koronawirusem u Sarkisjana zostało potwierdzone 5 stycznia, w czasie jego wizyty w Wielkiej Brytanii. Polityk w Londynie przeszedł leczenie, pracując zdalnie. 13 stycznia u prezydenta zdiagnozowano obustronne zapalenie płuc. Miesiąc później Sarkisjan wrócił do kraju i kontynuował leczenie w Erywaniu – podała agencja RIA Nowosti.

Armen Sarkisjan ma 67 lat.

Armen Sarkisjan VAHRAM BAGHDASARYAN/EPA/PAP

Spór wokół obsady szefa sztabu

W ostatnich dniach media w Armenii informowały o konflikcie prezydenta z premierem Nikolem Paszynianem wokół obsady stanowiska szefa sztabu generalnego sił zbrojnych kraju.

Paszynian domaga się dymisji Onika Gaspariana, tymczasem Sarkisjan odmawia podpisania dekretu w tej sprawie. W obronie Gaspariana stanęła armia, a przeciwnicy szefa rządu zaczęli wychodzić na ulice, domagając się jego ustąpienia.

Autor:tas//rzw

Źródło: Interfax, RIA Nowosti, aysor.am

Źródło zdjęcia głównego: VAHRAM BAGHDASARYAN/EPA/PAP

Tagi:
Raporty: