TVN24 | Świat

Antony Blinken pojedzie na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Zabraknie tam przedstawicieli Rosji

TVN24 | Świat

Autor:
akr//now
Źródło:
PAP

Sekretarz stanu USA Antony Blinken weźmie udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która rozpoczyna się w piątek. Wśród tematów, które ma omówić z ministrami obrony innych krajów, jest konflikt Rosja-Ukraina.

O tym, że Antony Blinken pojedzie do Niemiec, poinformował w środę Departament Stanu USA. Według amerykańskiego resortu dyplomacji, Blinken ze swoimi odpowiednikami z innych krajów ma omówić w Monachium kryzys wokół Ukrainy, a też inne kwestie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W Monachium zabraknie przedstawicieli Rosji

Na początku lutego minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział, że nie weźmie udziału w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która jest największą konferencją na temat bezpieczeństwa euroatlantyckiego. Do Monachium nie wybiera się także prezydent Rosji Władimir Putin.

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 lutego. Funkcję jej szefa obejmie Christoph Heusgen, który w niedawnym wywiadzie prasowym wezwał Niemcy do większego zaangażowania na rzecz Ukrainy, między innymi poprzez dostarczenie jej broni o charakterze defensywnym.

Autor:akr//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: