Antony Blinken pojedzie na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Zabraknie tam przedstawicieli Rosji

Autor:
akr//now
Źródło:
PAP

Sekretarz stanu USA Antony Blinken weźmie udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która rozpoczyna się w piątek. Wśród tematów, które ma omówić z ministrami obrony innych krajów, jest konflikt Rosja-Ukraina.

O tym, że Antony Blinken pojedzie do Niemiec, poinformował w środę Departament Stanu USA. Według amerykańskiego resortu dyplomacji, Blinken ze swoimi odpowiednikami z innych krajów ma omówić w Monachium kryzys wokół Ukrainy, a też inne kwestie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W Monachium zabraknie przedstawicieli Rosji

Na początku lutego minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział, że nie weźmie udziału w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która jest największą konferencją na temat bezpieczeństwa euroatlantyckiego. Do Monachium nie wybiera się także prezydent Rosji Władimir Putin.

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 lutego. Funkcję jej szefa obejmie Christoph Heusgen, który w niedawnym wywiadzie prasowym wezwał Niemcy do większego zaangażowania na rzecz Ukrainy, między innymi poprzez dostarczenie jej broni o charakterze defensywnym.

Autor:akr//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

- Jeżeli Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej - powiedział w środę Joe Biden. Zaznaczył, że zdobycie Ukrainy doprowadzi do ustawienia się Rosji w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA, a taki scenariusz oznacza "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami", bo Waszyngton będzie sojuszników bronił. Mimo tego apelu projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat. Przeciwko niemu zagłosowali wszyscy republikanie. To na szczęście nie koniec szans na środki dla Kijowa.

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Aktualizacja:
Autor:
adso
Źródło:
Reuters, PAP