TVN24 | Świat

Alanis Morissette wyznaje: jako 15-latka zostałam wielokrotnie zgwałcona

TVN24 | Świat

Autor:
mbl//mro
Źródło:
The Independent, The Guardian
Rob Ball/WireImage/Getty Images, MARCUS FUEHRER/hpl-fob/DPA/PAPAlanis Morissette wyznaje: jako 15-latka została wielokrotnie zgwałcona.

Alanis Morissette - kanadyjska piosenkarka i aktorka - wyznała, że jako nastolatka była wielokrotnie gwałcona przez mężczyzn związanych z biznesem muzycznym. - Potrzebowałam wielu lat terapii, żeby zaakceptować fakt, że byłam ofiarą przestępstwa - przyznała Morissette.

Alanis Morissette opowiedziała o traumatycznych wydarzeniach w filmie dokumentalnym "Jagged". Jej wspomnienia dotyczą lat 90. Wtedy zaczynała swoją karierę muzyczną w Kanadzie i - jako 15-letnia dziewczyna - została wielokrotnie zgwałcona.

- Ciągle miałam w głowie, że przecież wyraziłam zgodę. Potem myślałam: 'miałaś tylko 15 lat, w tym wieku nie podejmuje się takich decyzji'. Teraz już wiem, że oni wszyscy byli pedofilami i to był gwałt - opowiada gwiazda. - Potrzebowałam wielu lat terapii, żeby zaakceptować fakt, że byłam ofiarą przestępstwa - dodaje.

Morissette zaznacza, że sprawcy byli związani z branżą muzyczną, ale nie wymieniła ich z imienia i nazwiska. W Kanadzie tak zwany wiek zgody wynosi 16 lat.

Morissette mówi o gwałtach po wielu latach terapii

47-letnia piosenkarka przyznała, że molestowanie i gwałt są powszechne w przemyśle muzycznym i wiele osób przymyka oczy na takie zdarzenia. - Niektórzy zastanawiają się: 'dlaczego kobiety czekają 30 lat, żeby powiedzieć o gwałcie?' Ja wtedy mówię: 'odpie... się. One wcale nie czekają 30 lat. Wcześniej o tym mówiły, ale nikt ich nie słuchał'. Może nie miały się z czego utrzymać albo ktoś groził ich rodzinie - opowiada aktorka.

Jak twierdzi, przed laty powiedziała o gwałcie kilku osobom z branży, ale one puściły to mimo uszu. Początkująca piosenkarka nie wiedziała, jak się zachować. - W takich momentach wstawałam i wychodziłam z pokoju - mówi.

Alanis Morissette - piosenkarka, aktorka, kompozytorka

Alanis Morissette urodziła się w 1974 roku w Kanadzie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką i aktorką. Jej pierwsza płyta "Alanis" została wydana w 1991 roku. Pierwsze utwory były popowo-taneczne, potem Morissette zaczęła eksperymentować z muzyką. Jej kolejne albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów sztuk na całym świecie. W 2017 magazyn "Rolling Stone" nazwał ją "królową rocka alternatywnego".

Autor: mbl//mro

Źródło: The Independent, The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Rob Ball/WireImage/Getty Images